Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

5 sposobów na inwestycje w nieruchomości

m.antoniak | Przestrzeń dla biznesu

Inwestycje w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych metod lokowania nadwyżek finansowych z dużym zyskiem. Możliwości, jakie dają transakcje na nieruchomościach skutecznie wykorzystują inwestorzy na całym świecie już od wielu lat. Poznaj sprawdzonych 5 sposobów na inwestycje w nieruchomości.

1. Kupno mieszkania na wynajem

Najpopularniejszą metodą inwestycji w nieruchomości jest zakup mieszkania pod wynajem. Polska, która wciąż ma problem ze zbyt małą liczbą lokali mieszkalnych okazuje się kwitnącym rynkiem wynajmu. Wystarczy wybrać odpowiednią nieruchomość i odpowiednią lokalizację, by osiągnąć roczną stopę zwrotu na poziomie 6, a nawet 7% w skali roku.

2. Kupno mieszkania lub lokalu pod wynajem biura

Zakup powierzchni komercyjnej to kolejna atrakcyjna metoda inwestycji w nieruchomości. Decydując się jednak na ten sposób inwestowania nadwyżek finansowych, trzeba pamiętać o bardzo ważnej roli lokalizacji. W przypadku zakupu nieruchomości w celu wynajęcia jej w formie biura, lokalizacja ma jeszcze większe znaczenie niż przypadku wynajmu lokalu mieszkalnego.

3. Kupno mieszkania z licytacji komorniczej i sprzedaż z zyskiem

Dzięki licytacjom komorniczym można nabyć atrakcyjne mieszkanie za bardzo dobrą cenę. Biorąc udział w pierwszej licytacji lokalu, można zakupić nieruchomość za 75% jej wartości rynkowej – tyle wynosi bowiem minimalna kwota ceny wywoławczej. W praktyce jednak rzadko kiedy udaje się zakupić nieruchomość za kwotę wywoławczą. Jednakże warto przeglądać oferty licytacji i dać sobie szansę na atrakcyjny zysk. Odnawiając nieruchomość z licytacji można zarobić nawet kilkadziesiąt procent od ceny jej zakupu.

4. Zakup dużego lokalu i podział na mniejsze

Zarówno w przypadku kupna mieszkania na wynajem, jak i przy zakupie w celu dalszej odsprzedaży na podziale dużego lokalu na mniejsze mieszkania, można dużo zarobić. Taka inwestycja wymaga jednak zwykle pokaźnego kapitału. Niemniej jednak jeśli portfel na to pozwala, warto skorzystać z tej możliwości.

5. Zakup obligacji o stałym oprocentowaniu Blue Investment Group

Skutecznie zarabiać na nieruchomościach mogą również osoby, które wcale nie dysponują dużym kapitałem. Interesującym sposobem na inwestowanie nadwyżek finansowych jest zakup obligacji korporacyjnych Blue Investment Group.

Dzięki współpracy z funduszami sekurytyzacyjnymi spółka Blue Investment Group ma możliwość zakupu nieruchomości po bardzo atrakcyjnych cenach. Tym samym spółka oferuje swoim klientom obligacje o gwarantowanym zysku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zarabiania dzięki obligacjom o stałym oprocentowaniu, koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).