Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Czy bitcoin staje się bezwartościowy?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Rynek kryptowalut działa cyklami. Z uwagi na to, że bitcoin jest nadal liderem, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową oraz rozpoznawalność, cykle te są zależne od aktualnych ruchów w cenie BTC i między innymi od tego w jakich ilościach bitcoin jest kupowany. W chwili obecnej na rynku polskim jest kilkanaście brokerów, między innymi Vestle, który oferuje handel kryptowalutami. Większość z nas wie, jak w ostatnim czasie inwestycje w kryptowaluty są atrakcyjne a zarazem opłacalne.

   Z obserwacji wahań cen tej kryptowaluty, można by rzec, że bitcoin swoje spadki posiada w genach.  Pierwsze negatywne działania na tej kryptowalucie pojawiły się w  2010 roku, kiedy kosztował 0,23 $. Media wówczas sugerowały rychłą śmierć  bitcoina.  Analitycy  finansowi policzyli do tej pory, że bitcoin umierał już blisko 249 razy, w 2017 roku samych spadków było ponad 100 a roku 2018 przejdzie do historii, z racji tego,, że wahań cenowych było 100 w I półroczu.  Kluczowym rokiem był rok 2017, kiedy to wirtualne waluty szturmem wdarły się do naszego życia, wówczas to mainstreamową walutą zainteresowały się miliony. Zainteresowanie było tak duże, że giełdy musiały zmierzyć się z gigantycznym napływem inwestorów. Wówczas zablokowały rejestrację nowych klientów z racji tego, że weryfikacja nie nadążała z potwierdzaniem nowych kont.  Podczas spadków wartości klienci tracili miliardy dolarów, przed platformami inwestycyjnymi pojawiło się nowe wyzwanie jakim było zabezpieczenie swoich klientów przed utratą środków, taki typ zabezpieczenia wybrała firma Vestle, klienci nie mogą stracić więcej aniżeli zainwestowali. 

Po ponownym wzroście ceny, bitcoinowi zaczęły się przyglądać rządy różnych państw i grube ryby branż technologicznych. Sam premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska może zdelegalizować kryptowaluty lub uregulować prawnie. Kryptowaluty to dzisiaj już wartościowy rynek, którego zabicie może być totalnie nieopłacalne dla rządu. Zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem byłaby regulacja i wprowadzenie jasnych, czytelnych oraz zrozumiałych dla wszystkich inwestorów przepisów podatkowych. Wtedy na popularności bitcoina i alternatywnych cyfrowych walut zarobiłby skarb państwa oraz prywatni inwestorzy. Wilk syty i owca cała, póki polski rząd nie ureguluje prawnie sytuacji, klienci korzystają z platform inwestycyjnych  takich jak Vestle .

Cena kryptowalut zależy też od nastrojów politycznych, a także od działań największych rynków światowych.  Było widać, że cena bitcoina znacząco spadła kiedy to zakaz nałożony na tą walutę został wydany przez kraje takie jak Chiny czy Wielką Brytanię, wówczas praktycznie w jednej chwili wyparowało  prawie 30 %  wartości wszystkich wirtualnych walut. Operatorzy inwestycyjni m.in. Vestle postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadziło do istniejących kursów walut kurs kryptowaluty. Tabela kursów wówczas odbywa się na żywo w każdej sekundzie widać jak zmieniają się ceny najpopularniejszych wirtualnych środków pieniężnych.

     Według największych magazynów finansowych rynek  kryptowalut to ponad 600 miliardów dolarów,  to pokazuję na jaką skalę działają kryptowaluty i same koparki ( urządzenia do tworzenia waluty), taka wycena rynku świadczy również o liczbie inwestorów, którzy są w stanie zaryzykować swoje pieniądze, a Ci są łakomym kąskiem dla firm takich jak wcześniej wspomniane Vestle. Pomimo porażek bitcoina i wróżeniu upadku tej waluty, ma ona się dobrze chociaż wydaje się ciężko do przebicia magicznej granicy 20 tyś $ za  sztukę tak jak to było w latach ubiegłych.  Rządy poszczególnych państw powinny uregulować sytuację z kryptowalutą, tak by inwestorzy czuli się jeszcze pewniej a dany kraj mógłby zyskać nie lada dodatkowy dochód.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).