Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Czy da się zarabiać na bankach? – praktyczny poradnik

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Większość z nas twierdzi, że nie da się zarabiać na bankach. W opinii dużego grona osób instytucje bankowe są tylko po to, żeby zdzierać z nas wysokie opłaty i prowizje, nie oferując nic w zamian. Otóż większość głosząca takie opinie zwyczajnie nie wie, że obecnie banki są w stanie zapłacić nawet kilkaset złotych tylko za to, że zostaliśmy ich nowymi klientami.

Może wydawać się to dla niektórych absurdalne, ale przy obecnym rynku promocji bankowych bez większego problemu możemy osiągnąć z różnych ofert łącznie nawet 7-8 tys. zł rocznie przy założeniu, że w większości banków jesteśmy nowymi klientami. To trzynasta i czternasta pensja dla wielu Polaków. Coś jak górnicy, tylko że dużo prościej.

Trzeba podkreślić, że zazwyczaj premie otrzymywane w promocjach bankowych są dodatkowo zwolnione z podatku dochodowego poprzez zakwalifikowanie ich jako sprzedaży premiowej. Część ofert wymaga jednak rozliczenia w corocznym zeznaniu PIT. W takim przypadku jednak coraz częściej banki kwotę przelewu z premią zwiększają o koszt podatku dochodowego do zapłacenia – w ten sposób nie odczuwamy żadnego uszczerbku finansowego na tym, że musimy rozliczać się z wypłaconych przez instytucje bankowe pieniędzy. PIT-8C, który możemy otrzymać od banku jest formularzem prostym i bez problemu uwzględnimy go w rocznym zeznaniu PIT – wypełniając go ręcznie lub poprzez dedykowany program do rozliczeń PIT – coraz bardziej popularny w ostatnich latach sposób na PITa.

Oczywiście przytoczona przeze mnie kwota rocznych zarobków na promocjach bankowych wymaga otworzenia dużej ilości lokat i kont bankowych, rzadziej kart kredytowych.  Pamiętajmy jednak, że po spełnieniu warunków promocji można je bez problemu zamknąć. Może to być dla nas swoisty test na to, które rachunki najbardziej spełniają nasze oczekiwania. Testujemy konta bankowe, wybierając najlepsze dla siebie, a przy tym dostajemy kilka tysięcy złotych prowizji – myślę, że to interesująca propozycja dla większości z nas.

Co oznacza spełnienie warunków promocji? Najczęściej bank wymaga od nas założenia konta, a często także wykonania określonego obrotu kartą w danym okresie. Nie są to zazwyczaj kwoty wysokie, coraz częściej mamy do czynienia ze stawką rzędu 200zł. Absolutnym hitem stały się ostatnio promocje kart kredytowych, w których za otwarcie karty kredytowej i zrobienie nią obrotu otrzymywaliśmy tablet bądź telefon. Z urządzeń takich możemy po prostu zacząć korzystać lub też z powodzeniem sprzedać je na portalach aukcyjnych.

Promocje bankowe wymagają od nas często wyrażenia zgody na kontakt marketingowy ze strony banku. Większość osób twierdzi, że podpisując takie zgody będziemy ciągle nękani telefonami. Z doświadczenia mogę stwierdzić – nic bardziej mylnego. Korzystając z promocji bankowych od kilku lat nigdy nie byłem takim kontaktem zirytowany. Telefony występują dość rzadko i nie są dla mnie męczące. Pamiętajmy jednocześnie, że po spełnieniu warunków promocji, zgody marketingowe możemy cofnąć w dowolnym momencie.

Jestem daleki od stwierdzenia, że każdy powinien korzystać z promocji bankowych. Część osób nie chce poświęcać czasu i energii na spełnianie warunków promocji. Wystarczy jednak chwila mobilizacji i poświęcony czas szybko się zwraca. Obecnie prowadzonych jest bardzo dużo blogów, które krok po kroku opisują, jak spełniać warunki poszczególnych ofert. Nie musimy już zagłębiać się w regulaminy. Nie twierdzę, że nie ma innych sposobów zarabiania pieniędzy, jednak uważam, że promocje bankowe są obecnie jednym z prostszych. Szczególnie jeśli nie chcemy lub nie umiemy zarobić dodatkowych pieniędzy, promocje bankowe mogą się w naszym przypadku okazać doskonałą okazją do poprawy miesięcznego budżetu domowego, z niewielkim wkładem zaangażowania i czasu z naszej strony.

Więcej porad na: polakoszczedza.pl - promocje bankowe, ranking lokat, oszczędzanie

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).