Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Najlepsze konta dla firm

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Wybór banku w którym warto założyć rachunek dla firmy to jedna z pierwszych decyzji, które musi podjąć początkujący przedsiębiorca. Które oferty banków obecnie zasługują na uwagę?

 

Niełatwy wybór banku

Naturalnie przy zakładaniu konta kierujemy się przede wszystkim opłatami które poniesiemy w związku z jego użytkowaniem. Porównanie wszystkich dostępnych na rynku kont pod tym względem jest nie lada wyzwaniem, dlatego niewiele osób sprawdza dogłębnie więcej niż 2-3 oferty. Aby nieco ułatwić to zadanie, poniżej znajdziesz trzy obecnie najbardziej atrakcyjne rachunki dla przeciętnego przedsiębiorcy (oczywiście ocena ich atrakcyjności jest mocno subiektywna). Więcej ofert możesz znaleźć w rankingu kont biznesowych kontomania.

Opcja najtańsza

Pod względem opłat najlepiej wypada Smart Bank, który większość podstawowych operacji ma bezwarunkowo darmowych. Korzystając ze "Smart Biznes Konta" nie zapłacimy za prowadzenie, wydanie i obsługę karty debetowej, przelewy elixir/zus/us czy wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.

Ktoś może zapytać - gdzie jest zatem haczyk? Niestety konto w Smart Banku nie będzie dobrym wyborem dla osób które obracają gotówką (chcą wpłacać bądź wypłacać ją w oddziałach), bowiem stacjonarnych oddziałów po prostu nie ma - to bank wyłącznie internetowy.

Konto z bonusami

Tak w skrócie można opisać rachunek o nazwie "Firma To Ja", oferowany przez Idea Bank. Podobnie jak w Smart Banku , bardzo dużo operacji jest darmowych (nielicznym wyjątkiem jest warunkowa prowizja za użytkowanie karty debetowej w wysokości 4,99 zł miesięcznie).

Dodatkowo przedsiębiorca w ramach akcji promocyjnej może liczyć na finansowe gratyfikacje za różne operacje na koncie (przez 1 rok; bonus może wynieść maksymalnie 50 zł miesięcznie): 30 zł za przelew ZUS/US, 10-40 zł za saldo rachunku; 20 zł za wpłatę we wpłatomacie; 20 zł za wystawioną i opłaconą fakturę w systemie Idea Cloud. To sprawia że bardzo łatwo wyjść na spory "plus", korzystając z tej oferty.

Konto dla aktywnych

Ciekawą propozycję ma również ING (konto Direct dla firm), jednak aby cieszyć się niskim poziomem opłat należy spełniać określone warunki. Są one przynajmniej w części bardzo proste do wykonania: dyspozycja 1 przelewu do Zus LUB Urzędu skarbowego LUB wpływy min. 2000 zł miesięcznie, zwalniają z opłaty za przelewy elixir i prowadzenie konta w danym miesiącu. Jeśli wydamy kartą debetową w 300 zł, nie zapłacimy również prowizji za jej obsługę w danym okresie.

Przedsiębiorca w ING ma na starcie do dyspozycji finansowanie (w postaci auto leasingu lub linii kredytowej), dostaje 100 firmowych wizytówek gratis, a także może korzystać z programu lojalnościowego bankujesz-zyskujesz (punkty za płatności kartą).

 

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).