Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Samochód w leasingu

Twoja firma potrzebuje samochodu, ale Ty nie chcesz wiązać się kolejnym, dosyć mocno obciążającym kredytem? Najlepszy rozwiązaniem w tej sytuacji jest dla Ciebie leasing. Ten tajemniczy, ale od jakiegoś czasu dobrze znany w Polsce termin, pochodzi od angielskiego słowa 'to lease', które oznacza 'wynajem'. Leasing jest najmniej obciążającą formą pozyskania nowych samochodów służbowych dla firmy. Po rozwiązanie owo może sięgnąć każdy, kto posiada działalność gospodarczą.

Przewaga leasingu nad kredytem

Wielu przedsiębiorców stawia sobie dosyć istotnie pytanie, czy wziąć leasing czy kredyt na samochód. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po ten pierwszy produkt. Dla laika na pozór dwie powyższe rzeczy mogą się zaledwie marginalnie od siebie różnić. W obydwóch przypadkach instytucja zewnętrzna pomaga finansowo w zdobyciu potrzebnego przedmiotu (w tym wypadku samochodu). Kiedy jednak dokładnie przyjrzymy się cechom leasingu i kredytu, okaże się, że tak naprawdę niewiele mają ze sobą wspólnego. Kiedy bierzemy kredyt, odpowiednia instytucja, czyli bank pożycza nam pieniądze na zakup samochodu. W wypadku leasingu przez dłuższy czas de facto użytkujemy pojazd należący do kogo innego (leasingodawcy). To różnice formalne, ale najważniejsze jest to, że raty leasingowe z reguły stanowią dużo mniejsze obciążenie dla leasingobiorcy niż potencjalny kredyt. Ponadto w razie problemów ze spłatą rat, leasingu można się dosyć swobodnie "pozbyć", przekazując go wraz ze zobowiązaniami komu innemu.

Jak wziąć samochód w leasing?

Po pierwsze powinniśmy zdecydować się, jakiego samochodu potrzebujemy. Wśród szerokiej gamy pojazdów oferowanych na polskim rynku zdecydowanie wyróżniają się produkty koncernu Toyota. Wszystkie samochody tej firmy cechuje przystępna cena oraz duża trwałość. Dzięki temu samochody Toyota efektywnie służą każdemu przedsiębiorstwu.
Po wybraniu samochodu należy udać się do firmy leasingowej i tam omówić szczegóły transakcji. Doradca poinformuje nas, jakie dokumenty powinniśmy przedstawić, aby móc "nabyć" samochód w leasingu. Większość firm postępuje według uproszczonej procedury, która wymaga złożenia wniosku leasingowego, dwóch dowodów tożsamości oraz numerów NIP oraz regon.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).