Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Praca w systemie geoarbitrażowym. Czyli o tym, czy można zabrać pracę w podróż.

office | Przestrzeń dla biznesu

Jedni cieszą się etatem, tyle, że nie wymaga się od nich codziennej obecności w biurze. Drudzy parają się freelancingiem. Jeszcze inni decydują się na biznes online. Przedstawione powyżej aktywności zawodowe właściwe są ludziom, którzy mogą sobie na to pozwolić. Nierzadko są to wolne duchy, które mają komfort zarabiania na życie tym, co wychodzi im najlepiej. Dochodząc do momentu profesjonalizacji i stając się specjalistami, to oni mogą stawiać warunki. Jak również, będąc bardziej niezależni – pomyśleć o własnych marzeniach. Jeśli w obszarze ich marzeń znajdują się podróże – idealnym rozwiązaniem wydaje się być zabranie ze sobą pracy w podróż.

 

Specyfika pracy zdalnej.

Praca zdalna rodzi wiele możliwości. Masz szansę zamieszkać na kilka miesięcy w Tajlandi albo pracować w biurze co-workingowym w Indonezji. Masz katalog szans. Każdego miesiąca Twoje życie może wyglądać inaczej. To cudowny sposób na dostarczanie sobie ciągle nowych, ekscytujących bodźców. Dodatkowymi bonusem jest poznawanie nowych ludzi.

 

Czy to rozwiązanie jest dla Ciebie?

Co oczywiste – praca zdalna ma wiele pułapek i minusów. Zanim zaczniesz rozważać, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie, odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • Czy samodyscyplina jest moją mocną stroną? Kwestia organizacji pracy jest tutaj kluczowa.

  • Przeszkadza Ci konieczność bycia ciągle online? Istnieje prawdopodobieństwo, że Twoi klienci będą dzwonić i Ci najzwyczajniej w świecie przeszkadzać. Masz receptę na pogodzenie potrzeby relaksu z wymogiem dostępności?

Zasoby są najważniejsze.

Nie każdy może sobie pozwolić na taką radykalną decyzję jaką jest praca zdalna, z dowolnego miejsca na ziemi. Gdy myślisz o utrzymaniu się z pracy zdalnej, prowadząc taki nomadyczny tryb życia, musisz zastanowisz się czy masz dość doświadczenia. Doświadczenie, pozycja w branży i wyrobiona marka osobista – To na podstawie tych czynników należy podejmować decyzje o przewróceniu swojego życia do góry nogami.

 

Ryzykujesz zmianę podejścia do życia.

Po jakimś czasie praktykowania omawianej rewolucji, możesz poczuć zew wolności. Prezentowany model życia z całą pewnością rozszerza horyzonty i zmienia perspektywę.

Zmiany, jakie w człowieku dokonują się w związku z przemodelowaniem trybu pracy mogą okazać się punktem zwrotnym w życiu. Będąc tak daleko od domu i od codzienności, będziesz mieć niepowtarzalną szansę uświadomienia sobie co tak właściwie jest dla Ciebie wartością pracy – prestiż, pieniądze czy możliwość decydowania o sobie. Pracę zdalną bez problemu można połączyć z życiową pasją – nawet jeśli są to podróże.

 

 

Artyuł napisany przez: Justyna Poluta

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).