Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Garść informacji na temat pozycjonowania w wyszukiwarkach

Google Panda

Google wprowadza właśnie w Polsce (za granicą już wprowadziło) nowy algorytm, tzw. Panda.

Oznacza to, że pojawią się spore zmiany w ruchu generowanym przez wyszukiwarki. Sporo witryn za granicą spadło o kilkadziesiąt pozycji na ważne dla nich słowa kluczowe. Dotyczy to największych serwisów oraz tzw. farm treści, które posiadają teksty z przedruku.

Na blogu http://googlewatchers.info/google/google-search/panda-update-dla-poczatkujacych/ znalazłem kilka powodów, za które można teraz polecieć w dół.

Social media

Co ciekawe, Google bierze pod uwagę także obecność strony w social mediach. Gdy użytkownicy ją sobie polecają przez facebook, twitter etc., to pomimo tego, że serwisy te nie oferują linków tzw. bezpośrednich, pozytywnie wpływa to na pozycję w wyszukiwarce.

Więcej piszę o tym w naszym portalu http://www.mentora.pl/tag/pozycjonowanie .
A dla osób, które chcą być spamowane takimi ciekawymi informacjami przygotowałem newsletter: http://webseo.profisite.pl/ .

Metatagi?

Google bierze sam <title> strony pod uwagę. Meta description może być ważny jako ten, który pojawia się na stronie wyników wyszukiwania. Nie ma już on jednak wpływu na pozycję strony. Tag keywords jest pomijane.

Czasami lepiej pomnąć tagi <meta> i pozwolić Googlowi samemu wybrać opis description. 

Linkowanie wewnętrzne

To niezwykle ważny element. Strony o dobrej nawigacji pojawiają się w wyszukiwarkach - generalnie - wyżej od innych. Dlatego elementy takie, jak: "linki do podobnych artykułów", "tagi" są po prostu ważne.

W mentora.pl zaimplementowałem specjalny system, który automatycznie linkuje wszelkie słowa kluczowe do ich definicji w słowniku mentora.pl. Z zewnątrz wygląda to jak Wikipedia, tak doskonale polinkowana. Odnośniki w treści to często te najbardziej wartościowe.

Domeny do pozycjonowania

Domeny bezpłatne, o których pisał Marcin, proponuję pominąć. Kiedy już stawiamy stronę i zaplecze pozycjonerskie (czyli zespół stron, które będą się wzajemnie linkować), lepiej postawić na jakość.

To właśnie na tych darmowych adresach najczęściej pojawiają się spamerzy, co może się drastycznie przekładać na popularność naszych stron.

Dlatego lepiej kupić domenki za kilkanaście złotych na pierwszy rok. A te 50 złotych na rok następny (ovh.pl) można zarobić :).

Wyszukiwarki biorą pod uwagę wiek domeny oraz to, czy została ona wykupiona na rok, czy na dłużej. Druga wersja sprawdza się lepiej. W Polsce często jest tak, że gdy w swojej firmie hostingowej zapłacisz za domenę na kilka lat, to ta firma je co rok opłaca w NASKu ("centrali").

Dlatego warto wziąć pod uwagę, by wybrać właściwą firmę, w której będziemy mogli zapłacić domenę od razu na kilka lat.

Portret użytkownika cora

Oj Panda i Pingwin dały popalić. Teraz bardzo liczy się content. Oczywiście linki również są bardzo ważne, ale raczej ich jakość, a nie ilość

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).