Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Earth Hour

In December this year, world leaders will gather in Copenhagen to determine how the world deals with climate change. Their choice is simple – Earth or global warming.
(http://www.earthhour.org/)

W grudniu tego roku światowi liderzy zbiorą się w Kopenhadze, by ustalić działania i poznać swoje stanowisko związane ze zmianą klimatu. Ich wybór jest prosty - Ziemia czy globalne ocieplenie.

Szczytna idea, jednak czy my mamy rzeczywiście tak wielki wpływ na zmianę klimatu? Znamy wiele teorii na ten temat. Pytanie, która z nich jest prawdziwa?

W 2000 roku światowa produkcja CO2 wyniosła 25 miliardów ton (żródło: Odnawialne źródła energii).

Gdyby nie było efektu cieplarnianego w atmosferze Ziemi, średnia temperatura przy jej powierzchni wynosiłaby -18°C, a nie około +15°C jak obecnie. Różnica 33°C powstaje wskutek zatrzymania przez tzw. gazy cieplarniane promieniowania podczerwonego odbitego od powierzchni Ziemi. Najważniejszym z nich jest para wodna, na którą przypada około 96% efektu cieplarnianego. Wpływ CO2 obejmuje około 22% całego efektu cieplarnianego, ale pokrywa się częściowo z działaniem pary wodnej, więc sam CO2 dodaje do tego efektu zaledwie 2.44%. Pozostałe gazy cieplarniane mają marginalne znaczenie. (Nauka.pl)

Co sądzicie?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).