Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Gospodarowanie własnymi finansami

Brak pieniędzy. Brak czasu. Brak chęci do działania. Brak zdolności. Brak znajomości. Brak. Brak. Brak. Jak sobie z tym radzić?

Wszystkie braki można nadrobić. Czas - zrezygnować z czego innego. Wstawać rano godzinę wcześniej. Chęci? Po prostu się zmobilizować. Zdolności? Nauczyć się. Kontakty? Zdobyć (znam wiele dróg).

Najważniejsze to przestać obracać się w świecie braku, tylko zacząć żyć w świecie dostatku. Prezentuję Ci moją gospodarkę finansową w błyskawicznym skrócie, byś zobaczył, jak ja sobie radzę z brakiem pierwszego. Pieniędzy. (Sytuacja zmienia się bardzo szybko :) chociaż zawsze chcemy więcej, większy kawałek tortu.)

Po prostu dochód dzielę na 4 części (patrz niżej, teraz to się trochę zmieniło).

Dochód >>

60% 10% 10% 20%
inwestycje / biznes oszczędności własne wydatki + darowizna inwestycja w siebie

I z reguły tyle mi wystarcza na poszczególne wydatki (mam niskie koszty własne). Weź Sobie specjalny zeszyt i napisz ile % od dochodów bierzesz na inwestycje, ile oszczędzasz etc. Trzymaj się tego. Jeśli na coś często nie wystarcza Ci pieniędzy, zwiększ ten procent.

Księguj każdą złotówkę przychodów lub kosztów. Cały obrót, jaki masz w portfelu księguj, nawet w zeszycie w tabelce. To pozwala kontrolować finanse. I, oczywiście, wydawaj pieniądze zgodnie z przeznaczeniem. Pamiętaj, że każdy milioner czy miliarder umie kontrolować pieniądze - to pomogło im się stać bogatymi.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).