Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Mit: Dzięki groźbie procesów sądowych świat staje się bezpieczniejszy

Prawda: Groźba ta pozbawia nas wielu przyjemności.

Nauczyciel boi się wbrać się z młodzieżą na obóz kajakowy, bo za nich odpowiada. Podobnie dzieje się z białymi szkołami, na które decyduje sie coraz mniej klas. Dlaczego? "A co będzie, jak uczeń sobie nogę złamie?".

Pewnie, że takie wyjazdy obarczone są pewnym ryzykiem. Podobno młodzież powinna się wyszumieć, by wykorzystać drzemiącą w nich energię. Skoro jednak w szkołach pojawia się coraz więcej zakazów, jak to może nastąpić?

Motywy nauczycieli są oczywiste. Oni odpowiadają za swych podopiecznych. To, że koledzy umawiają się na bójkę po szkole jest jak najbardziej naturalne... Tak działo się od wieków zarówno w świecie ludzkim, jak i zwierzęcym. O wiele bardziej dorośli powinni się obawiać swoich własnych słów, które niejednokrotnie powodują zaniżenie własnej wartości dzieci, co często pokutuje przez resztę życia.

Krzywdzenie słabszych jak najbardziej jest niemoralne i źle widziane w społeczeństwie. I dobrze. Tyle, że to zupełnie inna sytuacja od tej, w której obie strony zgadzają się na tzw. "solówę" i nic się nie dzieje, dopóki pojedynek kończy się zmęczeniem i niewielkim krwotokiem z nosa. Wszystko w ramach rozsądku. Panują pewne zasady - chciażby zakaz chwytów poniżej pasa.

Walka honorowa, a nie za wszelką cenę.

A co Wy o tym sądzicie?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).