Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak spowodować, by klient wydał WIĘCEJ?

Pewnie nie uwierzysz mi na słowo, gdy powiem, że wyciągi narciarskie wykorzystują pewien chwyt marketingowy, nad którym się nie zastanawialiśmy. Tak! Górale dobrze wiedzą jak stosować zasady marketingu. W końcu mają tylko sezon, by zarobić na turystach!

Nie wiem, czy robią to świadomie, czy nie. Ale wykorzystują pewną ludzką skłonność. I dzięki temu wyciągi narciarskie tak często zmuszają nas do długotrwałego czekania, zanim rzesza klientów stojących przed nami skorzysta z orczyków. Jak oni to robią?

Pomijam fakt, że wiele osób wyjeżdża w góry właśnie na narty i nie ma zamiaru na tym oszczędzać. Także dlatego dajemy im zarobić. Na czym polega sukces dobrze usytuowanych wyciągów?

Jedną z wielu jego przyczyn jest...

...stosowanie punktów zamiast pieniędzy.

Łatwiej nam się rozstać z "jakimiś" punktami niż z ciężko wypracowaną "krwawicą".
Kiedy kupujemy karnet na kilka zjazdów, przestajemy liczyć się z tym, że wjazd na orczyku kosztuje 3 zł i "nie żałując sobie" wydajemy więcej. Kasyna wykorzystują tę samą technikę: zamiast pieniędzy klienci grają żetonami.

W gruncie rzeczy to to samo, ale jak brzmi?

...wydałem 50 złotych!

...wydałem 25 żetonów!

Jak wykorzystać tę metodę w Twoim biznesie?

Możesz wprowadzić innowacyjny system płatności. Jego namiastkę można zaobserwować w wydawnictwie Złote Myśli. Za każdą zamówioną publikację otrzymujesz Złote Punkty, które możesz wydać na kolejne zakupy.

Niektóre biznesy mogą sobie pozwolić na "własną walutę". Załóżmy, że 1 punkt = 2 zł. Klient kupuje 25 punktów za realne pieniądze i zasila nimi swoje konto w danej firmie. Towary może nabyć za punkty, z którymi łatwiej się rozstać niż z zawartością portfela. Jednak warto byś przemyślał, czy taka "zabawa" nie okaże się niewygodna dla kupującego.

Weź kartkę i zapisz własne pomysły, które przychodzą Ci do głowy. Być może wykorzystasz je we własnym biznesie?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).