Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Przykłady marketingu wirusowego

Jak firmy i witryny internetowe stosują do promocji marketing wirusowy? Kilka ciekawych przykładów.

Kiedyś krążyła taka reklama (bodajże Microsoftu):

"Komputery są znane od długiego czasu. [pokazuje się sala zamkowa; w niej przy laptopie siedzi król]
- Jak myślisz milordzie? Kupić te akcje czy nie?
- Zostaw, za 300 lat będą tańsze..."

"Później wymyślono komputery dla kobiet [ogromna metalowa ściana pokoju; na niej jakieś czterdzieści guzików; widać nagłówek Czy wykonać następującą operację?

Każdy przycisk inaczej podpisany: Tak, za moment; nie teraz, może za chwilę; po przerwie na herbatę; a może nie; nie mogę się zdecydować; …]"

Następnie skonstruowano prostsze klawiaturki dla kobiet. Miały trzy przyciski: Ctrl, Alt, Delete"

Jakiś czas temu otrzymałem maila od kolegi zatytułowanego "Flota IV Rzeczpospolitej". W nim znajdowało się zdjęcie, może pięćdziesięciu rowerów wodnych (modeli z „głowami” kaczek). W lewym dolnym rogu znajdował się adres jakiejś strony WWW.

W wielu filmach z serwisów takich jak "YouTube" czy "Google video" na początku albo na końcu pojawia się adres jakiegoś serwisu web. Bardzo często internauci powiadamiają o video znajomych, którzy oprócz filmu zobaczą też reklamę.

Jeśli piszesz dobre artykuły, to ludzie będą Cię cytować: "Wiesz co, Jan Kowalski, ten co ma serwis www.xyz.pl kiedyś napisał, abc life to bardzo dobra firma ubezpieczeniowa."

Co łączy te historyjki? Darmowa reklama! Zafascynowani czy rozśmieszeni danym materiałem odbiorcy mówią czy przesyłają go znajomym. A ci swoim znajomym, aż tworzy się łańcuszek.

Typowa promocja firmy czy serwisu WWW za pomocą bannerów czy plakatów nie ma już takiej skuteczności jak dawniej. Trzeba znaleźć inne sposoby uzyskiwania rozgłosu. A marketing wirusowy to doskonały sposób!

OK, jeszcze podam Ci ostatni przykład.

Admin jakiegoś serwisu wystawił go na aukcji (pamiętał o cenie minimalnej!) za milion złotych. Przed końcem urwał tę aukcję!

A Ty jakie znasz sposoby?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).