Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Metody rozwiązywania konfliktów

Jak skutecznie rozwiązywać konflikty? Niestety, człowiek działa na emocjach. Większość, ponad 90% z nas nie postępuje racjonalnie. Górę biorą nasze uczucia. Przewaga podświadomości nad świadomym wyborem wynosi 20 : 1!

Czy to nie straszne, kiedy się okazuje, że nie kierujemy naszym życiem jasnym umysłem, tylko naszymi emocjami (biorącymi się z podpowiedzi podświadomości)?

Na szczęscie ludzie nie takie problemy rozwiązali. Znane są techniki pozwalające na zachowanie większej świadomości. Chcesz je poznać?

Konflikty biorą się często z nadmiaru emocji, które trzeba rozładować. Jednak można się ich pozbyć w inny sposób, nie tylko przez kłótnię. Chyba nie muszę Ci mówić, jak bardzo konflikty działają destrukcyjnie - na firmę i na nas samych?
Największy mit dotyczący powstawania konfliktów...

Często uważa się, że konflikty powstają z powodu wzajemnego niezrozumienia. A gdzie tam!

Osoby kłócące się rozumieją się aż za dobrze. Po prostu żadna ze stron nie chce ustąpić, nie chce kompromisu (co wcale nie jest złe), nie chce przyjąć warunków drugiej osoby. I powstaje kłótnia.

"Chcę dostać się na stanowisko wyżej, ale załóżmy, po znajomości dostaje się kolega. Wtedy co się robi? Idę do szefa, wygarniam, jaki on jest. Powstaje kłótnia. Szef wie, że chcę się dostać na to stanowisko, ale jego znajomy też tego chce. Gdzie dwóch się bije..."

Konflikt nie musi oznaczać nieporozumienia. Jakie znacie sposoby łagodzenia, rozwiązywania konfliktów?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).