Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Mit: mamy mniej wolnego czasu

Socjolog John Robinson od 1965 roku prowadzi badania dotyczace zagadnienia wolnego czasu. Okazuje się, że mieszkańcy Stanów Zjednaczonych od tamtego czasu zyskali ponad godzinę dziennie.

Ilość wolnego czasu od lat idzie w górę. Jest to spowodowane m.in. tym, że nie musimy pracować na polu od świtu do nocy, jak dzialo się parę lat temu. Jeśli ktoś wyobraża sobie, że kiedyś na wsi była taka sielanka, to niech przypomni sobie czasy średniowiecza i zmuszanie chłopa przez pana feudalnego do odrabiania pańszczyzny.

Zawsze będziemy narzekać na złe czasy, a przecież wszystko zależy od tego, jakie ustalimy sobie priorytety i plan działania. Etat, 8h dziennie, to nie to samo, co cały dzień na roli.

A co do przedsiębiorców, to zgodzę się, że sprawa wygląda trochę inaczej. No, ale cóż - taki zawód!

Portret użytkownika Michał Toczyski

Komentarz do: http://www.etatowypartner.pl/plan/

Niewiele osób potrafi planować sobie dokładnie czas, m.in. za pomocą zasady GTD. Harmonogramy się często przydają, choć nie każdy lubi się do nich dostosować. Listy zadań to podstawowy element właściwego zarządzania sobą w czasie. Gdy znamy nasze cele pośrednie, czyli zadania, możemy je wykonać. Zapisujmy je na kartce, w kalendarzu, CRMie, nie wystarczy trzymać w głowie.

Napisałem kiedyś e-booka Sekrety panowania nad swoim czasem. Zapraszam do bezpłatnego odczytania.

Portret użytkownika Daniel Stachurski

U mnie w firmie serwis komputerów Katowice

jest tyle pracy, że o wolnym czasie rzadko można mówić. Prawdą jest jednak, że dobra organizacja czasu to 'klu' sukcesu na każdej płaszczyźnie.

Portret użytkownika alanis

ja też mam problem z wolnym czasem, ale to kwestia złej jego organizacji. Choć z drugiej strony człowiek nie może być jak robot ;)

Portret użytkownika Suknie ślubne Katowice

Media społecznościowe, tv, praca, obowiązki- wolny czas ? kiedy ? W weekend kiedy trzeba nadrabiać zaległości z tygodnia, nadrabiać brak wiedzy, nadrabiać finanse, nadrabiać, nadrabiać, wiecznie i zawsze ..

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).