Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Przedsiębiorca osiągający sukcesy odrabia zadania domowe!

Nie jestem pewien, czy już kiedyś słyszałeś historię o konkursie drwali, dlatego teraz ją przytoczę. Przynosi ona głęboką pointę.

Daleko na północy Rosji, gdzie zimy są naprawdę chłodne, odbył się konkurs na najlepszego drwala. Startowało w nim kilkunastu zawodników.

Po zażartych konkurencjach zostało tylko dwóch. Każdy z nich otrzymał za zadanie wyrąbać kilkaset metrów kwadratowych lasu. Spocili się niemiłosiernie, a kiedy rozległ się dźwięk gwizdka, obaj zabrali się do roboty.

Wiesz, że zima północna, zmarznięte drzewa, nie ułatwia warunków pracy. A już szczególnie, jeśli chodzi o używanie siekiery. Pierwszy drwal rąbiąc zawzięcie usłyszał... ciszę.

"Pewnie ten drugi robi sobie przerwę." - pomyślał. "Popracuję ile sił i na pewno wygram te zawody!".

Co jakiś czas słyszał znowu, jak jego konkurent przerywał pracę. A kiedy przyszło do rozstrzygnięcia konkursu...

Wygrał drugi zawodnik. Po wszelkich głośnych owacjach, wręczeniu lśniących medali, pierwszy drwal zapytał się zwycięzcy. "Jak to możliwe, że wygrałeś, skoro robiłeś sobie przerwy?!".

"Wiesz, bo ja w tym czasie ostrzyłem swoją siekierę".

Jest w tym coś?

Warsztat, czyli wiedza i doświadczenie, przekładają się na skuteczność Twoich działań. To jest ta "siekiera". Dlatego tak ważne, byś skonkretyzował i ustalił cele Swojej firmy, Swoje cele. Byś znalazł misję, którą pragniesz realizować.

Możesz działać bez tego. Bez pasji, bez celów, bez misji (bez sensu...). Wiedz jednak, że wiele osób, które w ten sposób postępuje, ponosi porażkę. Traci swoją determinację w działaniu. Traci sens, po co tak naprawdę to robią.

Nigdy nie wziąłbym się za biznes, który mnie nie fascynuje.

Dlaczego prowadzę firmę Sukces PRO? Lubię pisać na tematy, które mnie interesują. Chcę się ciągle uczyć występowania publicznego na szkoleniach, pragnę w nich uczestniczyć i poznawać nowych ludzi i nowe zagadnienia.

Warsztat to coś, co przybliży Cię do sukcesu. Jest wiele firm, które mają więcej zasobów niż Ty (pieniądze, pracownicy). Aby się przez nie przebić, potrzebujesz determinacji, konsekwencji... a także WIEDZY i kreatywności.

Możesz przeczytać więcej książek na temat marketingu, prowadzenia firmy, zarządzania, ekonomii etc. Jak będziesz zdeterminowany, to możesz wpadać na lepsze, orygnalniejsze i skuteczniejsze metody promocji.

Na stronach czegoś tak nieczęsto używanego, jak książka, znajdziesz pomysły od razu gotowe do zastosowania w życiu. Czasami przeniesione wprost z Ameryki, podczas gdy w Polsce nikt ich jeszcze nie wykorzystał i tylko czekają, byś zrobił z nich użytek. Odrabiaj Swoje prace domowe, bo do tego sprowadza się biznes.

Portret użytkownika jord

Dokładnie. Bardzo często zastanawiam się nad tym, co powinienem dalej robić, by moja działalność faktycznie przynosiła oczekiwane efekty. Jest dobrze, ale choćby wspominane przeze mnie przenosiny do Business Park Marywilska mają jeszcze poprawić naszą sytuację. Czy tak będzie? Jestem tego pewien.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).