Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Przydatne zagadnienia

Umieszczę w tym temacie kilka zagadnień, związanych z rozwojem firmy. Będą to głównie metody, techniki, sposoby, etc. Stosowane z sukcesem w biznesie.

Myślę że jest to temat wart rozwinięcia i liczę na to że każdy doda coś od siebie.

1. Zasada SixSigma - jest to zasada według której nawet najdoskonalszy produkt lub usługę zawsze mozna jakoś ulepszyć, tak aby przynosiła np. lepsze zyski.

2. Zasada Pareto 80/20 - jaka jest wydajność na przykład naszych pracowników . Zasada która mówi iż 20% pracowników wykonuje 80% produkcji.

3. Imaginering zwany też strategią Disneya- stworzony przez Walta Disneya system budowania i rozwijania projektów, naprawde polecam. Warto .

4. Kaizen - strategia zarządzania opracowana przez amerykanów, bardzo ciekawe.

5. Analiza SWOT - jest to analiza mocnych i słabych stron naszego start upu. Analiza ta pomaga na zidentyfikowanie tych plusów i minusów naszej firmy.

Tych rzeczy uczą na kursach szkoleniowych dla firm i wielkich korporacji, nie rzadko za grube pieniądze. W dobie interentu i dużego dostępu do informacji wielu z tych rzeczy możemy sie nauczyć samemu.

Nie podaję linków ponieważ po wpisaniu każdego z tych pojęć w google pojawi sie sporo materiałów.

Jeśli znacie równiez jakieś ciekawe zagadnienia, strategie, np. z zarządzania czasem to dokładajcie.

Pozdrawiam
Bartek

Portret użytkownika Michał Toczyski

6. Piramida Maslowa. Piramida potrzeb. [Wiki] Schemat pozwalający wytłumaczyć wiele ludzkich poczynań i decyzji. Nie sposób dostać się na poziom wyżej (potrzeba szacunku) nie zaspakajając potrzeb podstawowych (fizjologicznych i bezpieczeństwa).

7. Aktywa. Majątek przedsiębiorstwa i zasoby kapitałowe (maszyny, logo etc.). Poniekąd aktywami firmy są także jej oddani pracownicy... choć nie sposób oszacować ich wartości :). Wersja uproszczona - "aktywa to to, co wkłada pieniądze do naszej kieszeni". Nie do końca zgadza się to z książkową definicją, ale oddaje sedno sprawy. Nasze zasoby mają dawać nam zysk, a nie generować zbędne koszta.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).