Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Poznań i Wrocław Myślą Jak Milionerzy

Kolejne dni spędzone na wyjeździe, by spotkać się z ludźmi, nawiązać kontakty i wymienić się poglądami. Udało się w ten sposób znaleźć parę ciekawych merytorycznie przygotowanych osób do poprowadzenia kolejnej serii Alternatywnych Spotkań Biznesowych w tychże miastach.

Jako pierwszy wystąpił Piotr Mazurowski ze swoim odczytem na temat kreowania marki. Aż trudno uwierzyć, że dźwiękiem najbardziej kojarzącym się z McDonaldem jest... odgłos wsuwania słomki przez otwór w denku kubka. Te najlepsze biznesy zostały zaprojektowane idealnie w najmniejszych szczegółach.

Odpowiednie zapachy rozpylane w sklepie, muzyka, rozłożenie towarów. Wszystko według badań pochłaniających miliony dolarów. I wszystko stworzone w jednym celu: zwiększyć sprzedaż. Tego właśnie warto się uczyć od największych firm.

Następnie wystąpił Jan Fijor opisujący człowieka bogatego. W jednym z poprzednich raportów o tym pisałem. Czas w końcu nadszedł na ziemianina Czesława Karczmara. Opowiadał on o swojej przygodzie z biznesem. W jaki sposób przekonał księży, by ogrzewali swoje parafie słomą, a nie olejem? Oczywiście, korzystając z jego pieców...

Podał mnóstwo ciekawych przykładów, które można sobie wziąć za wzór. Nie mniej zajmującymi historiami ze swego życia podzieliła się [], założycielka centrum fitness niedaleko Wrocławia. Z powodu raka piersi jest Amazonką, a to, że przeżyła przypisuje swojemu charakterowi.

Potraktowała nowotwór jak grypę. Powiedziała sobie, że to przejdzie i sie wyleczy. Szczególnie wtedy trzymała uśmiech na twarzy i traktowała nadarzające sie okazje z humorem. Wtedy nawet cała masa urzędów jej nie oszczędziła. W ciężkim stanie musiała załatwiać mnóstwo dodatkowych spraw w imie powstania Centrum.

A swoje działania kieruje do kobiet. Organizowała Marsz Różowej wstążeczki mający za zadanie uświadomić ludzi o niebezpieczeństwie choroby. Przebadano prawie dwa razy więcej osób, niż w Warszawie, widać, aktywna kobieta.

Podzieliła się z nami swymi sukcesami i mówiła o trudnościach, które ją spotkały. By już za chwilę podać rozwiązani i wyjścia z różnych trudnych sytuacji.

Kolejny prelegent - Michał Jankowiak. Przedsiębiorca, hipnotyzer, trener NLP i rozwoju osobistego. Przez ponad godzinę poprowadził trans motywacyjny, a chyba najbardziej uczestnicy zapamiętali przykład z rakietą. Kiedy wystrzelimy ją w kierunku celu, ta wysyła sygnał. Odbija się on od celu i powraca nakierowując ją na właściwy tor.

Tak się dzieje cały czas. Rakieta co chwilę otrzymuje sygnał o tym, że popełniła błąd, po czym go koryguje i leci w kierunku celu. Podobnie jest z naszym życiem. Porażki wskazują nam drogę, sposób na dotarcie do marzeń i zrealizowanie naszych ambicji.

Uczmy się na błędach, swoich i innych, by ich popełniać coraz mniej.

Konferencję zakończył tradycyjnie Kamil Cebulski opowiadając o potrzebie pokazania wzorów. Za granicą mamy Steve'a Jobsa (Apple), Billa Gatesa, Warren Buffeta. A w Polsce? Jakoś media rzadko pokazują przykłady naszych rodaków, na których można się wzorować. Nasza misja polega na tym, by to zmienić.

Dlatego zapraszamy Cię do redagowania pisma Millionaire Magazine i portalu Mentora.pl. Zapewnimy Ci szkolenia z pisania, w razie potrzeby posłużymy konsultacjami. Wyłapujemy spektakularne sukcesy młodych, by później nagłośnić je w mediach i zainspirować kolejne osoby.

A już za tydzień - Kraków i Katowice. Przygotuj się!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).