Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Świńska grypa

"Przechodziliśmy już sarsa, wściekłe krowy, ptaki... i NIC, była wołowina, drób, teraz czas na wieprzowinkę, następne będą ryby lub chore marchewki."

Dużo się mówi o świńskiej grypie. Niektórzy uważają ją za samoistną krzyżówkę, inni są zwolennikami teorii wyprodukowania wirusa w laboratorium. A co Wy sądzicie?

P.S. Duńscy naukowcy w szczepionkach na świńską grypę znaleźli trujące sole rtęci, a także wirusy będące w stanie zakazić człowieka. Przypadek czy celowa robota?

Portret użytkownika Piotr Waydel

Jako odpowiedź przytoczę tutaj część jednego z moich artykułów:

Szczepionki - panaceum czy manipulacja?

W związku z powstaniem świńskiej grypy, która podobno zupełnie samoistnie połączyła trzy kontynenty - Amerykę, Azję i Europę oraz ludzi, ptaki i świnie, pojawiło się w mediach i w sieci bardzo wiele informacji na temat szczepionek, które jako jedyne mają pomagać w walce z tą chorobą.
Grypa jest chorobą wirusową i jej leczenie jest bardzo trudne, gdyż wirusy nie posiadają własnego metabolizmu, który można próbować zablokować.
Szczepionki mają za zadanie wzmocnić system odpornościowy organizmu, pomóc wytworzyć przeciwciała, a w przypadku wystąpienia choroby zatrzymywać namnażanie.
Problem w tym, że wirusy są bardzo zróżnicowane i potrafią bardzo szybko mutować. To co ewentualnie było skuteczne w poprzednim sezonie, nie jest skuteczne dzisiaj.
Sławna hiszpanka, która zdziesiątkowała ludzkość, zmutowała do zabójczej dopiero po kilku miesiącach.
Świńska grypa, w związku z którą już została ogłoszona pandemia, mimo że ilość zgonów, zarówno procentowo do ilości zachorowań, jak i w porównaniu liczbowym do innych, jest znikoma, już podobno zaczęła mutować.
Nawet jeśli udało się wyprodukować szczepionkę przeciwko niej teraz, prawdopodobnie nie będzie skuteczna w przypadku zmutowania wirusa.
Pod koniec czerwca pokazały się w sieci na głównych portalach informacje potwierdzenia przez naukowców powstania wirusa świńskiej grypy odpornego na „najbardziej skuteczny lek przeciwko grypie”. Po paru godzinach dostęp do nich został zabroniony. Aby się o tym przekonać wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazę „Wirus A/H1N1 stał się odporny na leki „. Dlaczego ta informacja została zakazana?

Pojawiły się natomiast propozycje odliczania kosztów szczepionek od dochodu.

Austriacka dziennikarka śledcza wniosła pozew sądowy przeciwko WHO I ONZ w sprawie szczepionek. Jej strona z treścią pozwu http://birdflu666.wordpress.com/.

W tym samym czasie powstały propozycje sfinansowania szczepień ludności przez poszczególne kraje.

Media podały, że w Polsce w wyniku nielegalnego testowania szczepionek na bezdomnych z Grudziądza doszło do zgonów. Sprawa trafiła do sądu.

A w niektórych krajach przyjęto ustawy pozwalające nakazowo zaszczepić całe społeczeństwo, mimo że w przypadku szybkiej mutacji wirusa nie ma czasu ani możliwości zdążyć wyprodukować nową, rzeczywiście skuteczną szczepionkę, ani tym bardziej sprawdzić czy nie ma poważnych skutków ubocznych.

Już dawno pisał Dziennik.pl "Popularna szczepionka przeciw grypie jest śmiertelnie niebezpieczna - alarmuje Federalna Agencja Leków w USA".
( http://www.dziennik.pl/swiat/article11827/Szczepionka_przeciwko_grypie_moze_zabic_.html )
Okazało się, że nikt nie wystąpił z pozwem przeciwko tej informacji. Dlaczego?

W jednym z liceów dyrektorka szkoły zgodziła się na zaszczepienie wszystkich uczennic przeciwko rakowi szyjki macicy. Bez poinformowania i uzyskania zgody rodziców. Zgodziła się, bo przyszli przedstawiciele firmy farmaceutycznej i zaproponowali, że zrobią to za darmo. Zamiast sprawdzić firmę i zastanowić się skąd taka propozycja, zgodziła się na zrobienie z dziewcząt królików doświadczalnych. Wiele uczennic po tym zdarzeniu długo chorowało i niektóre nadal są w nie najlepszym stanie.
Czemu rodzice nie wnieśli sprawy do sądu?
Czy jesteśmy tylko bezmyślnymi królikami doświadczalnymi, podatnymi na manipulację i nie posiadającymi własnego zdania?

W wielu miastach rozpoczęto akcję szczepienia nastoletnich dziewcząt przeciwko rakowi szyjki macicy. Znalazły się na to pieniądze publiczne, mimo że skuteczność tych bardzo drogich szczepień jest wielce problematyczna. Opisałem kilka faktów z tym związanych na http://www.artelis.pl/artykuly/12647/rak-szyjki-macicy-fakty-i-manipulacje-informacja
Ciekawostką jest, że w jednym tych miast, radny, inicjator tych szczepień, oficjalnie przeprosił za złudną nadzieję. http://forum.pomorska.pl/index.php?showtopic=34035
Ciekawe informacje na ten temat podaje Wprost: http://www.wprost.pl/ar/157315/Miliard-w-szczepionce/

Zdrowie jest bardzo ważne. Szczepienia potrafią uratować życie. Przykładem niech będzie wścieklizna. Ale nie oznacza to, że jeżeli coś zostało nazwane szczepionką, to już jest panaceum na wszystko.
Zwłaszcza, że wiele szczepionek ma sporo grzechów.
Wiele z nich zostało wycofanych po cichu.
Stosowany dawniej konserwant zawierający rtęć, został zalecony do wycofania dopiero po wielu latach stosowania. Tylko zalecony.
Na stronie http://wolnemedia.net/?p=16442 można zapoznać się z listem, skierowanym do osób odpowiedzialnych za zdrowie w Polsce, w którym Profesor Maria Dorota Majewska przedstawia fakty, dotyczące tuszowania wyników badań pokazujących szkodliwość szczepień.
Istnieje bardzo wiele takich badań naukowych potwierdzających szkodliwość niektórych szczepionek.

Ciekawą akcję wymyślił podobno Jock Doubleday, dyrektor „Natural Woman, Natural Man, Inc”. Zaoferował wysoką nagrodę „każdemu amerykańskiemu pediatrze, producentowi lub nawet dystrybutorowi szczepionek dla dzieci, który się zgodzi zażyć taką właśnie szczepionkę tyle, że całkowicie pozbawioną wirusów i bakterii”.
http://www.icxc.pl/?lekarze-nie-chca-przyjac-dzieciecej-szczepionki...-nawet-za-200-000-dolarow!,562

Pojawiły się w sieci informacje, że Rząd USA zapewnił immunitet firmom produkującym szczepionki przeciwko grypie. Jeżeli jest to prawda, to wnioski płynące z tego faktu są przerażające.

Podobną „ciekawostką” jest fakt, że rząd polski zakupił szczepionkę przeciwko ospie nigdzie nie dopuszczoną, a „umowę o zakupie szczepionki sformułowano tak, by ani producent, ani dostawca nie ponosili odpowiedzialności za ewentualne uboczne skutki jej stosowania”.
http://wolnemedia.net/?p=16385

Z powyższych informacji wynika, że w wielu przypadkach zdrowie nasze i naszych dzieci może być zagrożone. Odpowiedzialność za ewentualne skutki stosowania niektórych szczepionek jest rozmywana i utrudniana.
Ale zdarza się, że nawet potężne koncerny muszą zapłacić za swoje przewinienia.
Przeciwko producentowi szczepionki na raka szyjki macicy wytoczono parę lat temu pozew w związku lekiem przeciwbólowym Vioxx. W sumie uzbierało się 27.000 pozwów w tej sprawie. W wyniku ugody została wypłacona kwota 4,85 miliarda dolarów odszkodowania. Zaledwie kilkudziesięciu Polaków brało udział w tym pozwie, mimo że szacowano ilość pokrzywdzonych w Polsce na około 50.000 osób.

W przypadku jakichkolwiek działań na szkodę zdrowia, takich jak w opisanym liceum, czy efektów ubocznych stosowania leków i szczepionek, nie wolno siedzieć bezczynnie. Koniecznie należy działać i rozpowszechniać wiedzę, aby nie dopuści do tego w przyszłości. Zapobiec można dzięki temu wielu nieszczęściom.

Pozdrawiam
Piotr Waydel

Portret użytkownika Gość

Osoba odpowiedzialna ca tą całą światową panikę to z pewnością pracownik Światowej Organizacji Zdrowia. A-H1N1 wcale nie zabija na świecie więcej ludzi niż zwykła grypa, ale to było coś nowego i gdyby ów decyzyjny pracownik nie ogłosił alarmu "w ciemno", to jego kariera na pewno by się posypała.

Inna kwestia to światowe media, które potrafią wyolbrzymić i rozpowszechnić na całym świecie każdą sensację, którą uda im się znaleźć/stworzyć, w końcu na tym zarabiają a w "kryzysie" trzeba się bardziej starać. Zdaje się że w tamtym czasie niewiele się na świecie działo, a epidemia okazała się dobrym tematem, więc poszło w świat i wiele firm dzięki tej sensacji mogło zarobić duże pieniądze.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).