Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Co sprawia, że Polacy coraz chętniej korzystają z internetu do transakcji finansowych?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Jeszcze przed kilku laty korzystanie ze sklepów internetowych do robienia zakupów miało wielu sceptyków. Podczas pierwszego zakupu towarów lub usług przez sieć prawie każdy konsument był  trochę zestresowany. Wypełniamy wirtualny koszyk, przelewamy pieniądze z karty lub konta, ale co dalej? A co jeżeli zakupione przedmioty nigdy nie przyjdą? A co jeżeli rezerwacje nie zostaną zapisane? Jak w razie czego udowodnimy, że taka transakcja miała w ogóle miejsce?

Jak się okazuje nie taki internet straszny, jak go malują. Korzystanie z internetu do wykonywania transakcji i zakupów przestało być postrzegane jako ryzykowne lub zbyt skomplikowane do wykonania dla przeciętnego użytkownika. E-commerce, czyli szeroko rozumiany handel on-line kwitnie, a w oddziałach banków drastycznie zmniejszyła się ilość klientów czekających w kolejkach na uregulowanie płatności.

Technologia związana z komunikacją i internetem rozwija się w ostatnich latach zaskakująco szybko i nic nie wskazuje na to, by progres ten miał się zatrzymać. Dzięki nowoczesnemu projektowaniu stron www tak by były one kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, poruszanie się w internecie stało się jeszcze łatwiejsze. Zakupy świąteczne i opłacenie rachunków można z łatwością zrobić on-line nawet w trakcie dłuższej podróży autobusem czy pociągiem.

Poza częstszym dokonywaniem zakupów on-line i regulowaniem comiesięcznych płatności w ciągu ostatnich lat wzrosło również zainteresowanie pożyczkami udzielanymi przez internet. Dzięki ominięciu czasochłonnych formalności związanych z wizytą w oddziale banku, jak również gwarancją bezpieczeństwa transakcji, coraz więcej Polaków decyduje się na szybkie pożyczki, dzięki którym pieniądze na koncie mogą wpłynąć już w 1 godzinę od złożenia wniosku w postaci elektronicznej. Decydując się na takie rozwiązanie warto skorzystać ze sprawdzonej usługi cieszącej się dobrymi opiniami klientów – tu dowiedzą się Państwo więcej.

W roku 2015, aż 75% Polaków korzystało z Internetu w celu dokonywania transakcji finansowych bądź zakupów. Analitycy twierdzą, że liczba ta wciąż będzie wzrastać w najbliższych latach. Choć wiele osób mogłoby myśleć inaczej, Polacy korzystaj z zakupów w internecie częściej niż Hiszpanie i Francuzi.

Jako jedną z najczęstszych przyczyn popularyzacji operacji finansowych przez internet podaje się zastosowanie profesjonalnych usług płatniczych. Specjalne serwisy płatności jak PayU, czy PayPal posiadają wysokie zaufanie wśród internautów. Również optymalizacja serwisów bankowych nie tylko ułatwia sprawne dokonywanie płatności, ale zapewnia również konieczne w tej sytuacji bezpieczeństwo.

Wygoda – taki argument również często podawany zostaje jako powód korzystania z Internetu do wszelkiego rodzaju transakcji finansowych. Za tym hasłem kryje się jednak więcej, niż brak konieczności wybrania się do sklepu czy oddziału banku i odstania w kolejce wymaganego czasu (choć i te wartości są niewątpliwy ułatwieniem).

W dzisiejszych czasach wszystkie firmy i instytucje prowadzą zaciętą rywalizację o klienta i zabiegają o silny marketing swoich produktów bądź usług. Za pośrednictwem naprawdę wielu metod, sklepy często wabią konsumenta do impulsywnych zakupów. Tak samo, postępują salony usługowe czy wprawni pracownicy banku szkoleni w sprzedaży. Z tego powodu niejednokrotnie zdarza się, że po powrocie do domu konsumenci żałują niektórych dokonanych zakupów i podętych decyzji. Chwytliwe hasła, intensywne kolory, muzyka zapach, uśmiech sprzedawcy, profesjonalny język sprzedaży – wszystkie te sposoby mają na celu nakłonienie nas do zapłacenia za większy zakres towarów i usług niż planowaliśmy i który niejednokrotnie potrzebujemy. Dlatego czasem warto decyzję finansowe podjąć w zaciszu własnego domu, gdzie będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad własnymi potrzebami bez zbędnych zakłóceń i presji czasu.

 

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).