Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Profesjonalne sesje zdjęciowe - co musisz wiedzieć?

Nie trzeba podkreślać, jak ważne znaczenie dla współczesnego społeczeństwa ma fotografia. Towarzyszy ona ludziom każdego dnia i jest nie tylko pewnym rodzajem ich komunikatu, ale również sposobem na wyrażenie siebie.

Zdjęcia często kojarzone głównie z rodzinnym albumem zyskały na przełomie lat wiele innych funkcji, a profesjonalne sesje zdjęciowe dają liczne możliwości zwłaszcza w sferze autopromocji czy marketingu. Nic dziwnego zatem, że agencje reklamowe oferują różnego rodzaju usługi promocyjne pod kątem wykorzystania profesjonalnych fotografii.

Fotografia biznesowa

Profesjonalna fotografia biznesowa ma przede wszystkim za zadanie tworzenie indywidualnego, pozytywnego, a przy tym charyzmatycznego wizerunku danej osoby lub podkreślenie w podobny sposób tożsamości danej firmy. To, jaki wykreujemy rodzaj wizerunku, ma ogromny wpływ na jego postrzeganie przez społeczeństwo, a co za tym idzie również jego identyfikację. Na pozór wydaje się to praktycznie bez znaczenia, jednak współcześni klienci nie lubią barier i chętniej wybierają produkt lub usługę popartą wizerunkiem osoby, która tworzy dany biznes. W dobie bardzo dobrze funkcjonujących Social Mediów zdjęcia stały się podstawą nie tylko autopromocji, ale szeroko rozumianego Public Relations, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z profesjonalnych sesji zdjęciowych w celu zbudowania lub uzupełnienia profili w mediach społecznościowych. Najczęściej takie fotografie trafiają na profile Facebooka, Linkedina, czy po prostu witryny internetowej. Mogą być wykonane na stylizowanej przestrzeni, na surowym tle lub w siedzibie firmy, dzięki czemu jeszcze bardziej urzeczywistniają dany biznes. Przykładowe efekty takich sesji można zobaczyć na stronie agencji reklamowa specjalizująca się w fotografii – PIX Agency pod adresem http://pixagency.pl/fotografia-biznesowa/.

Zdjęcia promocyjne, czyli fotografia reklamowa

Z kolei w fotografii reklamowej liczy się nie tylko profesjonalne wykonanie, ale również kreatywne podejście do prezentowanego tematu. Dlatego decydując się na taki rodzaj reklamy najlepiej zlecić to prawdziwym fachowcom. PIX Agency ma na swoim koncie już nie jedną taką reklamę. Zaufało im wiele znaczących na rynku marek np. InPost, Fabryka Siły, Hard Rock Cafe, Fabryka Kawy, CHATLON, BMW, KIA i wiele innych firm z branży gastronomicznej, deweloperskiej, kosmetycznej, czy producentów akcesoriów wyposażenia wnętrz. Do specjalnie stylizowanych zdjęć agencja dysponuje odpowiednio przygotowanym i wyposażonym studiem. Część sesji odbywa się oczywiście w siedzibach firm lub w plenerze, w zależności od potrzeb wykorzystania zdjęć i pomysłu na nie. Koncepcje dobierane są tak, aby efektem sesji był pakiet naturalnych, atrakcyjnych i zarazem ciekawych zdjęć, które przyciągną uwagę potencjalnego klienta.

Fotoreportaż z imprezy? Fotografia eventowa na potrzeby prywatne i marketingowe

Oferta fotografii eventowej jest konkretnie dedykowane dla firm organizujących venty, ale nie znaczy to, że inne instytucje nie mogą się nią zainspirować. Jest to coraz częściej wybierana opcja promującą daną działalność. Zdjęcia z imprez, które trafiają do sieci, świadczą o realnej działalności i wyjściu poza siedzibę czy wygodne biuro wprost do swoich klientów. Jest to idealny sposób na urzeczywistnienie pracy i oferty kierowanej do konkretnych odbiorców. Powstające fotoreportaże z imprez firmowych, targów, konferencji, bankietów, warsztatów itp. mogą być nie tylko dobrą reklamą, czy komunikatem wizualnym dla klientów, ale również ciekawą pamiątką dla całej załogi danej firmy. Przykładowe relacje wykonane przez PIX Agency można obejrzeć na http://pixagency.pl/fotografia-eventowa/.

Profesjonalna fotografia modowa

Fotografia modowa to przede wszystkim sesje studyjne do e-commerce oraz dedykowane sesje lookbookowe w plenerze bądź w innych lokalizacjach związanych z danym produktem, czy usługą. Miejsca służące za tło są dobierane tak, aby odsuwały konkurencję na dalszy plan. Zazwyczaj są to sesje promującą odzież lub dodatki, dlatego przykładowo PIX Agency posiada sprawdzoną bazę modelek i modeli, którzy w profesjonalny sposób zaprezentują walory promowanego produktu lub usługi. Tego typu sesje są również dedykowane dla osób zaczynających przygodę z modelingiem, które chcą stworzyć swoje pierwsze, profesjonalne portfolio.

Jak dodatkowo można wykorzystać zdjęcia wykonane podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej?

Zdjęcia z profesjonalnych sesji zdjęciowych często stanowią bazę pod projektowane graficzne i tworzenie wizerunku firmy, dzięki którym powstają ciekawe materiały marketingowe dla danego biznesu. Dopełnieniem takiego przekazu reklamowego mogą być krótkie filmiki reklamowe, które również w swojej ofercie posiada agencja reklamowa PIX Agency. Agencję tworzą specjaliści z dziedziny fotografii, którzy od lat tworzą zdjęcia reklamowe i wizerunkowe dla różnego rodzaju branż.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).