Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Smartwatch zadba o Twoje zdrowie!

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Dużo ćwiczysz? Biegasz lub spacerujesz? A może masz siedzącą pracę i bardzo mało czasu na aktywność fizyczną? Właśnie wchodzimy w erę nowych, inteligentnych technologii - które z roku na rok, z modelu na model i z aplikacji na aplikację potrafią znacznie więcej. Okazuje się, że zadbają również o nasze zdrowie - a konkretnie smartwatch zadba. Jaki najlepiej?

 

Aplikacje pełne zdrowia

Smartwatche nie są wcale wynalazkiem ostatnich lat - choć dopiero teraz zaczęły się unowocześniać i rozpowszechniać. O podobnych maszynach marzono już jednak w 1946 roku, gdy inteligentnym zegarkiem mógł się pochwalić detektyw Dick Tracy - bohater popularnego komiksu. Pierwszy zegarek z wyświetlaczem LED stworzono już w 1972 roku. W 1973 smartwatche zaczęto już produkować masowo - z jednego korzystał nawet Roger Moore w "Żyj lub pozwól umrzeć" (kolejna odsłona przygód Jamesa Bonda).

Oczywiście, tamtejszym smartwatchom daleko było do współczesnych, inteligentnych zegarków - cieszono się, że zegarek może posiadać kalkulator! Obecnie zaś dzięki różnorodnym aplikacjom smartwatche oferują swoim użytkownikom naprawdę wielkie możliwości - odbieranie połączeń i SMS-ów, mierzenie kroków, wyświetlanie temperatury, odtwarzanie muzyki, GPS, aparat fotograficzny i wiele, wiele innych. Niezwykle popularne stały się szczególnie zdrowotne funkcje smartwatchy!

Smartwatche są obecnie flagowym sprzętem wielu znanych firm - jak Samsung, Sony czy Apple. Wśród producentów znajdują się także ci mniej znani, a równie doskonali - niezwykłym wyczynem w kwestii zdrowia może się pochwalić Empatica, która stworzyła smartwatch Embrace. Można go zamówić na stronie firmy, choć wciąż poszukuje ona wsparcia finansowego. Embrace stworzony został, by wykrywać napady padaczkowe, a także monitorować niektóre z naszych funkcji życiowych. Smartwatch jedynie pokazuje godzinę - nie można wykonywać na nim tysiąca innych rzeczy - ale może nam uratować życie!

Smartwatch a zdrowie

Embrace jest drogi, a poza tym trudno dostępny w Polsce - przynajmniej na razie. Mamy już jednak na rynku sporo innych smartwatchy, wyposażonych w doskonałe, zdrowotne aplikacje - a przy tym posiadających także wiele innych funkcji. O jakich modelach warto pomyśleć?

Samsung Gear S2

Sklep Samsung kusi najnowszym modelem smartwatcha - Gear S2. Dostępny w białej lub czarnej kolorystyce (z wymiennymi paskami), z okrągłym ekranem, obrotowym pierścieniem ułatwiającym obsługę, wydajną baterią oraz funkcją bezprzewodowego ładowania smartwatch jest naprawdę wart swojej wysokiej ceny. Firmowy sklep Samsung wycenia go na 1499 złotych. W Gear S2 znajdziemy aplikację S-Health przeznaczoną do monitorowania naszego trybu życia. Można kontrolować dostarczone i spalone kalorie, zmierzyć temperaturę, sprawdzić puls, zweryfikować liczbę kroków w ciągu dnia, a także powiązać go z akcesoriami ciśnieniomierza i glukometru!

Apple Watch

Aplikacja "Zdrowie", działająca na smartwatchu Apple Watch, zbiera dane zdrowotne, które mogą zostać w razie potrzeby udostępnione dla ratowania życia. Możemy mierzyć kroki, wagę, tętno, przemierzony dystans, a także spożyte kalorie. Aplikacja składa się z 4 części - Pulpitu, Danych zdrowotnych, Karty medycznej oraz źródeł (aplikacja zbiera informacje z różnych miejsc, aby sprawdzać poprawność parametrów). Wada? Oczywiście cena ok 1 700 zł - wszyscy wiemy ile kosztują produkty od Apple. Jednak wszyscy też wiemy, że warto je mieć!

Lenovo Moto 360

To propozycja dla osób, którzy cenią sobie połączenie elegancji i nowości technologicznych. Moto 360 drugiej generacji to jeden z najbardziej eleganckich smartwatchów jakie możemy kupić w polskich sklepach. To zaawansowany zegarek z systemem Android Wear, który wyświetli powiadomienia z twojego smartfona – możesz więc łatwo monitorować swoje postępy. Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na ten luksus wacha się w granicach 1 299zł - 1 499zł. Być może nie jest to idalny zegarek sportowca, ale na pewno ma to coś.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).