Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Wirtualne odwiedziny

Łukasz Kacprowicz | Młoda Krew Biznesu

Technologia ewoluuje. Także ta fotograficzna, która stała się obecnie bardzo wdzięcznym narzędziem marketingowym. I tak możemy dziś zobaczyć zdjęcia danego miejsca, produktu, rozwiązania, projektu i wszystkiego innego, co tylko warto zobrazować.

Najczęściej widzimy fotografie w biznesie hotelarskim oraz gastronomicznym. Tu liczy się klimat, który ma zachęcić klienta do odwiedzin, a właściciele umiejący zadbać o lokal, zwykle chętnie się nim chwalą na wszelkie możliwe sposoby.

Wcześniej, na przykąłd w branży hotelarskiej, bywało tak, że albo szukaliśmy hotelu będąc już w danym miejscu, albo przed przyjazdem odwiedzaliśmy polecane miejsca, by sprawdzić, gdzie nam będzie najlepiej. Obecnie jest już możliwość, aby dokładnie wybrać sobie hotel jeszcze przed przyjazdem. Umożliwiają to zdjęcia sferyczne oraz spacery wirtualne.

Co się kryje za tymi niezbyt często spotykanymi pojęciami?

Technologia niezwykła, pozwalająca obejrzeć dowolne miejsce o dowolnej powierzchni, gdzie tylko zmieści się aparat fotograficzny ze specjalnym statywem, zwanym "rybim okiem".

Do przeprowadzenia całej akcji potrzeba dobrego fotografa, dobrego informatyka, dobrego sprzętu fotograficznego oraz dobrego oprogramowania. Cała procedura jest dosyć skomplikowana, ale daje bardzo dobre efekty, ciesząc oko potencjalnych gości i nie zajmując dużo miejsca na serwerze.

Zdjęcie sferyczne, będąc na stronie internetowej, pozwala bardzo dokładnie rozejrzeć się po danym pomieszczeniu. 360° w poziomie i 180° w pionie, nie wyłączając możliwości przybliżenia i zaglądania w każdy kąt, daje łącznie nawet więcej możliwości niż ludzka głowa. Dobre odwzorowanie trójwymiarowej rzeczywistości, połączone z intuicyjnym spacerowaniem na przykład po hallu eleganckiego hotelu, a także muzyka w tle zdjęcia, którą można zwykle w danym hotelu usłyszeć, sprawiają, że można ocenić ów miejsce nie gorzej, niż podczas osobistej wizyty, która przecież kosztuje czas i pieniądze.

Warto, będąc właścicielem hotelu czy restauracji, pokazać swoim klientom lokal na stronie internetowej, aby mogli przygotować się na dobrą obsługę i i odpowiedni nastrój, nie martwiąc się niczym. Takie zdjęcie sferyczne będzie dla nich wyrafinowanym i eleganckim zaproszeniem, pokazując, że nie mamy nic do ukrycia, a nasz lokal jest wart takich gości.

Ze strony gościa z kolei warto jeszcze przed wybraniem (na przykład) restauracji na elegancki wieczór, sprawdzić jak wyglądają lokale w danym mieście. Te, które mają zdjęcia sferyczne, będą z pewnością bardziej godne polecenia, niż te ze zwykłą galerią, bowiem niewiele można się dowiedzieć "od" zwykłych zdjęć, a wirtualny spacer jest niczym spacer realny, tyle że nie męczy.

Kreatywna Grupa Marketingowa Platinum Group zajmuje się tworzeniem fotografii sferycznych. Na powyższej stronie można dowiedzieć się o nich więcej.

Portret użytkownika Łukasz Sikora

Miałem okazję ostatnio oglądać stronę internetową z fotografiami sferycznymi przedstawiającymi całość wnętrza restauracji. Nie wychodząc z domu udało mi się sprawdzić czy miejsce odpowiada moim potrzebom. Dobre rozwiązanie.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).