Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Dlaczego warto (bądź nie) prowadzić własną firmę?

Michał Toczyski | Wiedza dla Sukcesu

Czy zastanawiałeś się już, co chcesz robić w przyszłości? Jakie studia i zawód wybrać? A może nie podoba się Ci się pomysł pracy dla kogoś? Lub z jakiegoś innego powodu myśl o zostaniu szarym pracownikiem jest dla Ciebie przygnębiająca?

W takim razie zastanów się nad pracą na własny rachunek. Zostań przedsiębiorcą!

Prowadzenie własnej firmy ma wiele zalet:

- Własna działalność oferuje poczucie niezależności od zwierzchnika.

- W dodatku możesz zarabiać zakładając firmę opartą na własnym pomyśle, hobby lub ulubionej czynności.

- Rozwijając własną firmę poczujesz ogromną satysfakcję. Widząc, że Twój pomysł sprawdził się na rynku oraz przynosi coraz większe zyski, wzmocni się u Ciebie poczucie własnej siły i rozwiną talenty.

- Jesteś niezależny. Sam ustalasz godziny pracy. Wybierasz pracowników oraz termin urlopu.

Pamiętaj, że praca na własny rachunek to nie tylko same korzyści:

- Przygotuj się na ryzyko. Każda Twoja czynność jest ryzykowna. W końcu wszystko, co robisz ma wpływ na firmę, pracowników itp.

- Ucz się. Od przedsiębiorcy wymagana jest podstawowa znajomość wszystkich dziedzin związanych z własnym biznesem. Dlatego, szczególnie na początku, powinieneś się cały czas dokształcać.

-Zyski pojawią się z czasem. Na początku przygotuj się na małe zarobki. Dochody wzrosną wraz z doświadczeniem i własnym rozwojem.

-Przygotuj się na porażki. Twoje pierwsze firmy upadną. Ale wraz z każdą porażką będziesz nabywał coraz więcej doświadczenia. Dzięki czemu każdy następny biznes będzie lepiej prosperował i przynosił większe zyski.

Do założenia własnej firmy wcale nie potrzebujesz specjalnych zdolności! Nie przeszkodzi Ci nawet brak pieniędzy. Wystarczy wybrać taki biznes, aby odpowiadał Twoim zainteresowaniom i talentom.

Najlepiej, jeśli na początku zaczniesz od spółki z doświadczonym biznesmenem. W zamian za swój czas, entuzjazm i inwencję otrzymasz kapitał i doświadczenie partnera. Nie musisz posiadać nawet wyższego wykształcenia. Choć jest ono niezmiernie pomocne, jeśli chcesz specjalizować się w jednej dziedzinie (np. konkretnych usługach).

Jeśli tylko nie boisz się ryzyka, chcesz pracować dla siebie, a nie dla szefa i chcesz wykazać się kreatywnością – zastanów się nad własna firmą.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Z tą niezależnością jest dużo prawdy, choć nie do końca. Teoretycznie sami ustalamy godziny pracy. A praktycznie: klient chce mieć zlecenie na już, wiele terminów wymusza na przedsiębiorcy biurokracja etc. Mimo wszystko warto, przynajmniej dla tych, którzy wiedzą, że chcą tą ścieżką podążyć. Możesz się wiele nauczyć, poznać ciekawych ludzi i rozmawiać na pasjonujące tematy. Kiedy prowadzisz firmę nie ma czasu na nudę. To Ty wybierasz odpowiedni model biznesu, a zarazem to, jak chcesz postępować.

Portret użytkownika Zbyszek Cashflow

Prowadzenie własnej firmy jest wyznawaniem, ale jest to jedyna droga do prawdziwej wolności i prawdziwych pieniędzy. Jeżeli nie chcesz być czyimś finansowym niewolnikiem do końca życia - własny biznes jest jedynym rozwiązaniem!

Portret użytkownika Rafał Soiński

Najważniejszy jest odpowiedni wybór produktu. Nie powinien być to towar czy usługa, którą my musimy wykonywać osobiście, ponieważ w pewnym momencie zablokuje to nasz rozwój i możliwości zarabiania, oraz staniemy się samozatrudnionymi. Może będziemy zarabiać pieniądze, ale kosztem czasu naszego czasu i wtedy nie będziemy mieć biznesu, lecz to biznes będzie maił nas. Więc uczulam na wybór biznesu i produktu, który pozwala w późniejszym czasie na pełną automatyzacje.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).