Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jeśli chcesz mieć pieniądze bez pracy...

Michał Toczyski | Wiedza dla Sukcesu

Kolejna zasada sukcesu mówi, że jeśli chcesz kiedykolwiek osiągnąć jakiekolwiek rezultaty, to najpierw musisz się nauczyć pracować bez rezultatów. Czyli jeśli chcesz mieć pieniądze bez pracy, to najpierw musisz nauczyć się pracować bez pieniędzy.

To prawo dotyczy wszelkich dziedzin, w których ludzie osiągają sukcesy. Np. wielcy artyści latami tworzyli zanim stali się sławni. Wielcy sportowcy latami trenowali zanim osiągnęli poziom olimpijski, Thomas Edison wykonał ponad 10 tysięcy prób z najprzeróżniejszym materiałem zanim wynalazł żarówkę.

Czy jesteś gotów wygospodarować dziennie dwie, może trzy godziny, żeby nauczyć się działać zgodnie z zasadami sukcesu? Nie przyniesie Ci to błyskawicznych korzyści finansowych, ale da Ci szansę na stopniowy proces dojrzewania, a w konsekwencji na pieniądze bez pracy.

Naucz się inwestować

Z pojęciem inwestycja spotykamy się głównie mając do czynienia z finansami. Inwestujemy w akcje, nieruchomości, wkładamy kapitał do banku na procent itp. Ale pojęcie inwestycji dotyczy również Twojego czasu.

Na czym ono polega?

- Jego zasady są analogiczne do praw obowiązujących w finansach.
- Są dwie główne zasady inwestycji finansowych:

  1. Nigdy nie inwestuj wszystkich pieniędzy jakie masz - z części musisz żyć.
  2. Musisz zrozumieć, ze wynagrodzenie będzie opóźnione. Na zysk trzeba poczekać kilka miesięcy, a często nawet i lat. Analogicznie, stosując te same dwie reguły można (a nawet trzeba) inwestować czas:

   1. Wyznacz sobie czas, który zainwestujesz w biznes. Najlepiej wieczorami, zamiast oglądać telewizor.
   2. Nie spodziewaj się szybkich rezultatów. Wartości, które przychodzą szybko i łatwo, na ogół są niewiele warte.

Jest wiele sposobów, żeby szybko zarobić pieniądze, ale te wszystkie metody robią z Ciebie niewolnika. Wolność rozpoczyna się od dochodu pasywnego, od momentu, kiedy nie musisz pracować dla pieniędzy, bo pieniądze pracują dla Ciebie. Ale na to najpierw musisz sobie zasłużyć.

- Po czym poznać, że zrozumiałeś zasadę opóźnionego wynagrodzenia? - Po tym, że z takim samym entuzjazmem przyjmujesz sukces, jak i porażkę. Natomiast niedojrzałość poznać po tym, że chwilowy upadek zaczynasz traktować jak klęskę.

Upadek jest naturalnym następstwem podejmowania prób. Klęska natomiast, następuje dopiero wtedy, gdy rezygnujesz z ich podejmowania. Naucz się rozróżniać te dwie rzeczy. Upadki są potrzebne, bo Cię uczą. Im więcej razy upadasz, tym stajesz się silniejszy. Klęska, natomiast, to świadomie podjęta decyzja, że już więcej nie spróbujesz, to skazanie swojego życia na mierność.

Portret użytkownika Michał Sobczyk

Cenna wypowiedź. Ostatnio doszedłem do podobnych wniosków. Często na początku danego projektu, czy kariery wskaźnik wkładu pracy w stosunku do rezultatów wygląda bardzo niekorzystnie.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Trening czyni mistrza. Inwestujmy więc naszą pracę, czas i pieniądze w biznes, wiedzę i umiejętności. Każde silne drzewo głęboko zakorzeniło się w ziemi, tak samo my też potrzebujemy najpierw fundamentu, by na nim zbudować trwałą przyszłość.

Portret użytkownika Kerub Iberica

Ludzie już po prostu nie mają siły na straty.
Gdzie tylko się nie obejrzysz same porażki.
Łatwo się komuś mówi ale... gdy dzieci i Ty nie masz co wsadzić co do gara.
Tak powicie nieudolni...
Mnie na straty nie stać bo umrę z głodu ja i dzieci za które odpowiadam.
Najgorszym jest fakt że ludzie pracujący uczciwie produktywnie są poniżani oszukiwani okradani przez system i pracodawców.
Jak budować plany inwestować gdy na chleb nie wystarcza a pracujesz po 10h na dzień.
Ktoś może podpowie ???????

Portret użytkownika Golden boy

Żeby inwestować to najpierw trzeba znaleźć tą nadwyżkę w naszym domowym budżecie. Jeżeli jej nie ma to powinniśmy poszukać innych źródeł dochodu,a także zastanowić się nad tym jak ograniczyć nasze wydatki, aby nikt na tym nie stracił, a przy tym zostało nam więcej pieniędzy w portfelu. Pieniądze też trzeba umieć wydawać.
Pozdrawiam
Jak zarabiać kasę

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).