Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Prawdopodobnie najbanalniejsza metoda skutecznej motywacji!

Michał Toczyski | Wiedza dla Sukcesu

Czy też zdarza Ci się pytać samego Siebie: Co zrobić, by mi się chciało? Skuteczna motywacja, a właściwie jej brak to prawdopodobnie największa przeszkoda pomiędzy Tobą a sukcesem na każdym polu.

Jeśli zawsze Ci się chce wykonywać obowiązki, nie masz problemu ze skutecznym zmotywowaniem Siebie, to lepiej przejdź do innego artykułu. Ten tekst sądzę, że zainteresuje tylko tych, którzy pragną zdobyć siłę i działać kilka razy szybciej, od razu!

Skuteczna motywacja rządzi się wieloma prawami. Jednak dzisiaj przedstawię Ci te, które uważam za najważniejsze. Obie są proste, właściwie banalne, może o nich słyszałeś. Może czytałeś. Ale czy wykorzystujesz je we własnym życiu?

Pierwsza to...
Jaką korzyść osiągnę poprzez wykonanie tej czynności?

Każdy z nas kieruje się korzyściami. Chcesz napisać książkę? Nie możesz się zmotywować? Zapytaj samego Siebie: co dostanę, gdy napiszę tę książkę? Czy to będzie zadowolenie? Poczucie własnej wartości? Dochód pasywny? Satysfakcja? Poważanie w środowisku, w którym się obracasz?

Weź kartkę i zapisz 20, jak leci, korzyści z podjęcia działania. Później popatrz na nie i wybierz te, które najlepiej do Ciebie przemawiają. Wyobraź je Sobie. Kiedy już "napalisz" się na te korzyści, rezultaty pewnego działania, rozpocznij to. Od razu.

Kiedyś przyjdzie zwątpienie. Wcześniej, czy później. Wtedy albo zaprzestań na ten czas działania, albo... Przewidując wcześniej to tymczasowe wypalenie bierz się do roboty mimo, że nie widzisz w tym sensu. Prędzej czy później te mroczne wizje odejdą z Twojego umysłu.

Dobrze, byś w tym czasie odciął się od tych, którzy mówią "nie uda Ci się! to niemożliwe!"... etc. Kiedy wątpisz we własny pomysł, projekt, jesteś niezwykle podatny na takie "aluzje". Łatwo możesz dać się pokierować i przyznać rację tym, którzy nie wierzą w Twoje racje, Twój projekt. Pamiętaj - kiedyś Ci przejdzie. Po jakimś czasie odnajdziesz w nim sens. I wtedy podziękujesz Sobie "JA! Dzięki Ci, o Ja, że ich nie posłuchałeś!".

Istnieje druga część tej metody na osiąganie sukcesów, a brzmi ona...

Po prostu to zrób!

Nie jutro. Nie za dwa dni. Nie za godzinę. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co się stanie, gdy będziesz odkładał coś na później (każdemu tak się zdarza), to napisz na kartce "od jutra biorę się za porządek". Powieś Sobie tę kartkę nad łóżkiem i czytaj ją codziennie...

Masz jakiś pomysł? Weź się za niego już teraz. Nie musisz wszystkiego rzucać. Określ Sobie konkretny czas. "Zaczynam to o godzinie 18.00", "Zabieram się za to 29 lutego br. (zamiast jutro)".

A kiedy masz własną firmę...

To co robisz? Stajesz codziennie przed lustrem i mówisz: "Szefie! Dostajesz 10% podwyżki i bierz się do roboty!". Grunt to automotywacja...

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).