Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Ucz się pilnie!

Michał Toczyski | Wiedza dla Sukcesu

Jak zostać bogatym? Od rodziców i nauczycieli uzyskasz radę: „Ucz się pilnie, uzyskuj dobre stopnie, idź na dobre studia, dzięki czemu znajdziesz dobrą pracę”.

Czy aby na pewno? Czy najlepiej wykształceni ludzie zarabiają najwięcej? Gdyby tak było to profesorowie uniwersyteccy i naukowcy byliby multimiliarderami. A są? Tak się składa, że najwięcej zarabiają osoby, które wyszły poza ten schemat - i nie chodzi tu o rzucenie szkoły.

Po prostu te osoby zrobiły coś więcej niż przeciętni ludzie, zaczęły się rozwijać, poszerzać swoje umiejętności i wiedzę. Co prawda, w niektórych wypadkach rzucili szkołę, ale było to tylko i wyłącznie konsekwencją osiągniętego już sukcesu. Pewna wiedza którą nabywamy w szkole jest niezbędna, chociażby po to, aby móc czytać rozwijające książki czy umieć liczyć pieniądze. Jeśli nauka sprawia Ci trudności, z pomocą mogą przyjść wszelkiego rodzaju techniki pamięciowe czy umiejętność szybkiego czytania.

Jednak jeśli skupimy się tylko na wiedzy dostępnej w szkole, będzie nam ciężko wyjść poza schemat. Dlatego istnieją jeszcze informacje nieobowiązkowe, a zarazem bardzo pożądane. Jak na przykład umiejętność zarządzania pieniędzmi, negocjacji, organizacji czasu.

Dzięki takiej wiedzy znajdziesz swój sposób na stanie się człowiekiem wolnym finansowo, czyli osobą której dochody nie wynikające z bezpośredniej pracy są wyższe niż koszty stylu życia. W obecnym systemie edukacji brakuje podstawowej edukacji finansowej. Tej edukacji brakuje nawet na studiach.

Tak więc pamiętaj, że jeśli nie weźmiesz Swojego losu we własne ręce, tylko powierzysz je przypadkowi, to nie masz szans na sukces! Twoje życie zależy od tego, jakie kroki podejmiesz, aby wybić się ponad przeciętność. I pamiętaj - czas ciągle płynie i nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno na rozwój. Ucz się pilnie :).

Portret użytkownika Gość

Kurcze ludzie przeczytaliście Roberta T. Kiyosaki i kopiujecie. Napiszcie w końcu coś od siebie, a nie ciągle jedno i to samo!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).