Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Coraz więcej premier na spotkaniach Aula Polska

Michał Toczyski | Młoda Krew Biznesu

18 lutego na spotkaniu z serii Aula Polska miała miejsce premiera dwóch innowacyjnych polskich produktów: systemu wyszukiwania nieruchomości Projektoskop.pl oraz skonstruowanego w Polsce modułu komputera przemysłowego firmy SiGarden.

Projektoskop.pl zbudowało wyszukiwarkę projektów domów, która pozwala na znalezienie projektu według pożądanego układu pomieszczeń (np. gabinet na parterze, sypialnia na piętrze, kuchnia na lewo od gabinetu).

SiGarden zaprezentowało moduł do zastosowania w komputerach przemysłowych, o niskim poborze prądu i sporej mocy przetwarzania, do stosowania w dużym zakresie temperatur.

Aula Polska to inicjatywa non-profit, którą od trzech lat w Warszawie tworzą aktywni przedsiębiorcy i inwestorzy z obszaru nowych technologii. Od 2009 roku nabrała charakteru technologicznej awangardy — prezentowane na spotkaniach projekty są innowacyjne technologicznie lub biznesowo i nierzadko pokazywane jeszcze na etapie wdrożenia.

Coraz częstsze premiery, zdaniem organizatorów, to wyraz zaufania do marki Aula Polska. „Nie wspieramy konkretnych firm, tworzymy przestrzeń, z której zalet może skorzystać każda z nich” – mówi Igor Dzierżanowski, prowadzący inicjatywę – „Nie ma tu miejsca i czasu na marketing i brak konkretów. Są trudne i fachowe pytania, celne komentarze i rady bardziej doświadczonych przedsiębiorców, które dla nowych przedsięwzięć są niezmiernie wartościowe.”

Ostatnie spotkanie Auli jest przełomowe, bo wyraźnie odbiega od standardu konferencji branżowych. „Wreszcie innowacja — nadużywamy wszyscy tego słowa, a gdy pada z ust urzędników to brzmi wręcz śmiesznie. Tymczasem zobaczyliśmy nowy i interesujący pomysł wraz z ciekawą implementacją.” – to jeden z komentarzy z www.aulapolska.pl na temat wystąpienia Projektoskop.pl. Innowację sprzętową pokazała też firma SiGarden – w końcu można było obejrzeć polski moduł komputera przemysłowego „do zadań specjalnych”, działający w ekstremalnych warunkach.

W ciągu trzech lat Aula zorganizowała 55 spotkań, na których zaprezentowano 323 wystąpienia. W kwietniu 2010 roku Aula Polska będzie obchodzić swoje trzecie urodziny.

--
Podczas Auli 47 odbyło się pięć prezentacji:

• Start-up - Projektoskop.pl - budowanie domu w Internecie - Marcin Deręgowski
• Spacer po Palo Alto (plus Zakurzeni.pl) - Tomasz Kolinko
• SiGarden - polski hi-tech na mobilnej platformie Menlow - Leszek Adamowicz.
• VC a Start-upy - czy my naprawdę się nie lubimy? - Bartłomiej Gola, SpeedUp Seed Fund
• Spryciarze.pl - Dwa lata w pozycji lidera. Statystyki, zarabianie, plany na przyszłość - Michał Szczerba
--

Więcej informacji: www.aulapolska.pl
Kontakt: Marcin Zaremba - tel. 602 218 018 email: mmzaremba@gmail.com

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).