Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jaskółki innowacji na spotkaniach Auli Polska

Michał Toczyski | Młoda Krew Biznesu

Coraz bardziej widoczne stają się projekty dotowane z Działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Ostatnio na Auli Polskiej zaprezentowały się dwa dofinansowane przedsięwzięcia: Gagabox.pl i Kontomierz.pl.

Dzięki nowatorskiej technologii kompresji Gagabox.pl umożliwia odbiór dostępnych na platformie stacji radiowych w cyfrowej jakości przez telefon komórkowy. Kontomierz.pl na podstawie analizy danych z konta bankowego proponuje optymalne lokowanie oszczędności i korzystniejsze usługi finansowe.

Obydwa innowacyjne projekty, wykorzystując nowoczesną technologię, ułatwiają użytkownikom funkcjonowanie w społeczeństwie opartym na informacji.

Inny prezentowany na Auli projekt dofinansowany z Działania 8.1, Peryskop.pl (metawyszukiwarka produktów dostępnych w Internecie), odnosi sukcesy międzynarodowe. W regionalnej edycji europejskiego konkursu Mini SeedCamp został uznany za jeden z najlepszych startupów i weźmie udział w walce o główną nagrodę podczas finału w Londynie. W ten sposób dołącza do prezentowanych na Auli firm wyróżnionych we wcześniejszych edycjach SeedCamp: Szuku.pl, Codility.com oraz Adtaily.com.

„Cieszymy się, że nasze spotkania przyciągają ludzi, którzy potrafią z powodzeniem zapracować na swój sukces” – mówi Igor Dzierżanowski, prowadzący inicjatywę.

W ciągu trzech lat działalności zorganizowano 56 spotkań, na których zaprezentowano 329 wystąpień. W kwietniu 2010 roku Aula Polska będzie obchodzić swoje trzecie urodziny.

Więcej informacji: www.aulapolska.pl

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).