Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

„Konkurs na e-biznes” rozstrzygnięty!

Łukasz Kacprowicz | Młoda Krew Biznesu

Krzysztof Nadolny i Krzysztof Czuba oraz ich projekt „PICADOO – innowacyjna reklama online” zwyciężyli w organizowanym przez Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego „Konkursie na
e-biznes”.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymają pomoc w zdobyciu unijnego dofinansowania oraz – jeśli sobie zażyczą – znalezieniu inwestora, który pokryje wkład własny. Pozostałym nagrodzonym organizator zapewni kompleksowe doradztwo w zakresie stworzenia planu sfinansowania i prowadzenia e-biznesu oraz pozyskania unijnego wsparcia.

Konkursowe zmagania rozpoczęły się 1 lipca i trwały do 10 sierpnia. Aby wziąć udział w wyścigu
o nagrody należało szczegółowo opisać pomysł na e-usługę lub cyfrowy produkt. Głównym kryterium oceny było nowatorskie podejście do e-biznesu i szansa na osiągnięcie komercyjnego sukcesu.

Zwycięski projekt zachwycił komisję oceniającą świeżym i odważnym spojrzeniem na internetowy biznes. – Zwyciężył projekt, który jest z jednej strony niezwykle innowacyjny, a z drugiej racjonalny pod względem ekonomicznym. Zresztą cała dziesiątka nagrodzonych pomysłów wyróżnia się nowatorskim podejściem do e-biznesu i ma szanse wprowadzać do sieci nowe trendy. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w konkursie i naszej pomocy uda im się zrealizować swoje zawodowe plany i odnieść rynkowy sukces – mówi Mariusz Kłobucki, prezes ECDF.

Zwycięzca „Konkursu na e-biznes” nie będzie musiał walczyć o unijne dofinansowanie, gdyż ECDF, lider pod względem ilości wygrywanych projektów unijnych według rankingów magazynów „Fundusze Europejskie” i „Forbes”, zrobi to za niego. Już wkrótce wszystkie nagrodzone projekty otrzymają także fachowe wsparcie doradcze, które zwiększy szanse na zaistnienie na internetowym rynku.

ECDF pozytywnie zaskoczone zarówno frekwencją, jak i wysoką jakością projektów, w przyszłości planuje realizację kolejnych konkursów. – Popularność naszego konkursu i szeroki wachlarz ciekawych pomysłów pokazuje, że młodzi e-biznesowcy mają naprawdę wielki potencjał. Warto wspierać początkujących przedsiębiorców, zwłaszcza w dziedzinie e-biznesu, ponieważ to właśnie oni mogą stworzyć projekty na miarę Naszej-Klasy czy Facebooka – dodaje Mariusz Kłobucki.

Partnerem „Konkursu na e-biznes” był „Puls Biznesu”. Patronat medialny nad konkursem objęły portale: bankier.pl, MamBiznes.pl, twoja-firma.pl, e-biznes.pl, dlastudenta.pl i studente.pl.

Lista nagrodzonych pomysłodawców w „Konkursie na e-biznes”:

I nagroda

Krzysztof Nadolny, Krzysztof Czuba – PICADOO – innowacyjna reklama online

II nagroda

Tomasz Baranowicz – Score Share

Agnieszka Skwierczyńska – BoYa (book a yacht)

Edyta Pawlikiewicz, Krzystof Pawlikiewicz – Asystent

III nagroda

Maja Smogur – Przymierzalnia on-line

Jakub Buszyński – e-Gwarancja

Tadeusz Wyrodek – Ubot24.pl

Marek Truszkowski – RENTSOFT – wynajmij infrastrukturę informatyczną dla Twojej firmy

Maciej Miętek – Wordself

Kamil Musik – FunShopping.pl

* * *

Nagrody:

I - Nagroda Główna - kompleksowa pomoc w zakresie pozyskania dofinansowania do 490.000 zł w ramach Działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz pozyskania – w zamian za objęcie udziałów – inwestora który pokryje wkład własny uczestnika do 210 000 zł.

II – trzy nagrody – w postaci preinkubacji, czyli pomocy w stworzeniu planu sfinansowania i prowadzenia e-biznesu w oparciu o pomysł opisany w zgłoszeniu. Zdobywcy tej nagrody otrzymają do 12 godzin doradztwa – w zależności od oczekiwań – z takich dziedzin jak dotacje UE, prawo, marketing lub finanse i księgowość.

III – sześć nagród - pomoc w stworzeniu planu sfinansowania e-biznesu w oparciu o opisany pomysł - do 2 godzin doradztwa specjalistów z zakresu dotacji UE.

Organizator:

Organizatorem „Konkursu na e-biznes” jest Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego. Istniejąca od 2003 roku firma specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie z zakresu pozyskiwania środków pomocowych Unii Europejskiej oraz zarządzaniu projektami, które otrzymały wsparcie. W skład Grupy Kapitałowej ECDF wchodzą: ECDF Dotacje, ECDF Szkolenia, ECDF Badania, Kancelaria Prawna Rosicki Purski Warulik ECDF, Kancelaria Rachunkowa, ECDF Inwestycje.

Więcej na www.ecdf.pl

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).