Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

MŚP, nie zatrudniajcie Project Managerów!

Łukasz Kacprowicz | Młoda Krew Biznesu

Małych firm często nie stać na dedykowanych PM. Prowadzone przez nie projekty mogą być jednak uporządkowane i efektywne. Coraz więcej firm zadania Project Managera powierza bowiem… wyspecjalizowanym aplikacjom internetowym (SaaS), które są nieporównywalnie tańsze. Na rynku pojawiła się właśnie nowa, polska aplikacją tego typu - biznesq.pl.

W rozwoju każdej firmy przychodzi moment, gdy projekty zaczynają się nawarstwiać, deadline-y gonią, a my "nie wiemy w co ręce włożyć". Project Manager w takim przypadku zrobiłby 2 rzeczy: zebrał w jednym miejscu wszystko, co dotyczy każdego z projektów (pliki, wiadomości, etc) oraz określił zadania do wykonania i przekazał je odpowiednim pracownikom. Te 2 proste zabiegi nie uratowałyby raczej projektu budowy silnika odrzutowego. Najczęściej jednak wystarczą, by efektywność agencji reklamowej, firmy PR czy innej firmy usługowej błyskawicznie wróciła.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

BIZENSQ porządkuje informacje dotyczące projektu (nazwa, opis, data, klient, uczestnicy, pliki, wiadomości). Zbiera wszystko w jednym miejscu, byśmy niczego nie musieli szukać. Dzięki temu możemy w 100% skupić się na wykonywaniu zadań. By zaś robić to efektywnie, każdy z pracowników otrzymuje w BIZNESQ osobisty system zarządzania zadaniami oparty na słynnej metodologii Getting Things Done. Wymusza on na pracowniku skupienie się na 1 zadaniu w danym momencie, co znacznie zwiększa jego efektywność.

BINESQ to aplikacja SaaS (jak Google Documents czy Gmail). Pracujemy więc w przeglądarce internetowej, dzięki czemu do projektów i zadań mamy dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Przede wszystkim jednak oprogramowanie SaaS to dla firmy oszczędność. Nie płacimy za nie bowiem dużych, jednorazowych kwot, lecz niski, miesięczny abonament. Dzięki przyjaznemu modelowi opłat, już w 2011 r. udział aplikacji SaaS w amerykańskich MŚP ma wynieść - wg. analiz firmy Saugatuck Technology - aż 65%1. Sam Microsoft zapowiada nowy pakiet Office jednocześnie w wersji pudełkowej oraz w wersji SaaS. Kiedy polskie firmy zaczną w takim stopniu wykorzystywać dobrodziejstwa SaaS? Oby jak najszybciej.

Bezpieczeństwo to kluczowy aspekt aplikacji SaaS. By je zapewnić, producenci stosują kilka poziomów zabezpieczeń. Serwery z danymi firmy zabezpieczone są zarówno przed fizycznym uszkodzeniem sprzętu, jak i niepowołanym dostępem. By się do nich dostać, musimy każdorazowo podać znane tylko nam hasło. Bezpieczeństwo na linii serwer-firmowe komputery gwarantuje zaś certyfikowane, szyfrowane połączenie SSL. Podobnie zabezpieczony jest dostęp np. do bankowości on-line.

Porównanie kosztu zatrudnienia przeciętnego Project Managera (załóżmy 5000 netto/mies) z ceną BIZNESQ (od 59 do 300 zł netto/mies) wypada jednoznacznie. Oczywiście aplikacje typu BIZNESQ nie zastąpią PM przy wielkich projektach z stekami uczestników. Dla niewielkich firm wydają się jednak ciekawą alternatywą - z jednej strony organizują projekty, z drugiej zaś dają każdemu pracownikowi narzędzie do skutecznego zarządzania produktywnością.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.

Czy warto sprawdzić BIZNESQ? Jeśli Twoja firma doświadczyła opisanych wcześniej problemów - z pewnością warto. Tym bardziej, że BIZNESQ oferuje do miesiąca darmowych testów. Jeśli oprogramowanie nie okaże się przydatne - po prostu kasujemy konto. Jeśli rozwiązanie się w firmie przyjmie - dzięki zwiększeniu efektywności pracy - firma może naprawdę dużo zaoszczędzić. A raczej zacząć więcej zarabiać.

www.biznesq.pl

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).