Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Secus zarzuca sieć

Michał Toczyski | Młoda Krew Biznesu

Rusza budowa sieci inwestorów i przedsiębiorców sektora MSP „Łowcy Biznesu”.

W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2010 spółka Secus Wsparcie Biznesu została gospodarzem bloku tematycznego: Kapitał dla małych i średnich przedsiębiorstw. Inwestycje w MSP. Dynamiczny rozwój, ponadprzeciętne zyski. Jednym z punktów bloku jest inauguracja ogólnopolskiego projektu „Łowcy Biznesu” , dla którego środki Secus otrzymał z Unii Europejskiej.

Tematyka kongresu, a w szczególności konferencji poświęconej sektorowi MSP doskonale wpisuje się w strategię działań wykonywanych w ramach projektu Łowcy Biznesu. Realizacja projektu jest przewidziana na okres 3 lat.

„Nieprzypadkowo inaugurację projektu ‘Łowcy Biznesu’ zaplanowaliśmy w trakcie największej imprezy biznesowej w Europie Środkowej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2010. W ramach naszego projektu chcemy aktywnie uczestniczyć w dyskusji dotyczącej tworzenia efektywnych mechanizmów wspierających rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw z sektora MSP w Polsce, korzystając z doświadczeń dojrzałych gospodarek europejskich” - mówi Grzegorz Pędras, Prezes Zarządu Secus Wsparcie Biznesu. - „Projekt ‘Łowcy Biznesu’ ma na celu nie tylko ułatwienie przedsiębiorcom nawiązywania relacji z inwestorami. Jesteśmy przekonani, że zaplanowane przez nas działania skutecznie wypromują w Polsce ideę inwestowania środków prywatnych w rozwój małej polskiej przedsiębiorczości” – dodaje Pędras.

Sesje tematyczne z udziałem przedstawicieli wysokiej rangi instytucji finansowych
i gospodarczych (m.in. Prezes PARP, Bożena Lublińska-Kasprzak; Małgorzata Handzlik; Dyrektor Działu Rozwoju Biznesu GPW, Robert Kwiatkowski) odbędą się w katowickim Biurze Centrum przy ul. Mickiewicza 29, 1 czerwca 2010 r. Pierwsze wystąpienie w ramach panelu rozpocznie się o godz. 9.00. Uroczysta inauguracja projektu „Łowcy Biznesu” została zaplanowana na godz. 15.30.

Dlaczego warto zostać Łowcą Biznesu?

Dla przedsiębiorców przystąpienie do sieci „Łowcy Biznesu” to zwiększenie szansy pozyskania kapitału tak bardzo potrzebnego młodym firmom do wdrożenia nowoczesnych technologii, opracowania innowacyjnych produktów i usług, zdobycia udziału w rynku i wkroczenia na dalsze etapy rozwoju. Faktem powszechnie znanym jest, że to właśnie przedsiębiorstwa z sektora MSP mają najtrudniejszy dostęp do kapitału.

Dla inwestorów natomiast uczestnictwo w sieci „Łowcy Biznesu” to dostęp do inwestycji w spółki o dużym potencjale rozwoju. Inwestycja w tę klasę aktywów to nie tylko dywersyfikacja portfela, ale także szansa na osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków, których nie są wstanie osiągnąć lokując kapitał tylko w tradycyjne aktywa. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają bowiem największą szansę, w krótkim okresie czasu, zwielokrotnić swoją wartość.

Secus Wsparcie Biznesu podchodzi kompleksowo do zagadnienia pozyskiwania finansowania dla małych i średnich firm. W trakcie realizacji projektu „Łowcy Biznesu”, oprócz ogólnopolskich konferencji, portalu internetowego: www.lowcybinesu.pl, przewidziano także szereg innych działań, m.in. cykl szkoleń dla przedsiębiorców i inwestorów, seminaria, spotkania typu roadshow, raporty tematyczne, publikacje prasowe oraz program telewizyjny. „Łowcy Biznesu” to projekt zarządzany przez spółkę Secus Wsparcie Biznesu Sp. z o.o., należącą do domu maklerskiego Secus Asset Management SA.

Projekt Łowcy Biznesu uzyskał wparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w wysokości ponad 6,5 mln zł.

Do współpracy przy realizacji projektu „Łowcy Biznesu” zostały zaproszone najważniejsze instytucje rynku kapitałowego, szereg instytucji działających na rynku finansowym, firmy doradcze, podmioty reprezentujące przedsiębiorców i inwestorów oraz kadra akademicka.

Portret użytkownika bga

w secus pracują sami kretyni...

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).