Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jan Fijor: Metody skutecznej sprzedaży

Oryginalne video: http://blip.tv/file/4375838

“Sprzedaż to nie są: plany handlowe, tabelki w excelu, wyuczone teksty i socjotechnika. Sprzedaż to bycie pomocnym, bycie przydatnym i służenie klientowi.” (Jan Fijor)

Prawdopodobnie po tym spotkaniu na temat sprzedaży zwiększysz Swoje umiejętności przekonywania klientów i nawiążesz z nimi wspólny język.

Umiejętności nawiązywania relacji przydają nam się na codzień. Posiadają je zarówno sprawni handlowcy, jak i menedżerowie czy negocjatorzy. Czy jednak potrzebujemy tych wszystkich "perswazyjnych technik", by osiągnąć jeśli nie doskonałość, to chociażby sukces w biznesie? Zastanówmy się...

Prowadzono kiedyś badania przez niezależną, zewnętrzną firmę na temat powodów rezygnacji z produktu bądź usługi przez klientów. Co się okazało?

Otóż kontrahenci potrafią przymknąć niekiedy oko na cenę, nieterminowość, a nawet lekką niespójność sprzedającego. Nienawidzą natomiast, gdy traktuje się ich niepoważnie, z góry albo tylko jako mały trybik spośród rzeszy innych klientów. Zostają oni przy tych firmach, w których nawiązali właściwą relację z handlowcem czy z inną osobą, którą dobrze znają.

Pozostałe elementy schodzą na dalszy plan. Nie oznacza to oczywiście, że mamy być nieterminowi albo podwyższać cenę do granic możliwości - wszystko w miarę rozsądku.

Dochodzimy tu do miejsca, w którym liczy się nie tyle masowy marketing, co właściwa relacja, rekomendacje i podejście do klienta. Techniki perswazyjne może nie są złe, ale niewprawna osoba może łatwo do siebie zrazić innych próbując ich "zmanipulować".

Dowiedz się, jak zrozumieć potrzeby i myśli klienta, by na tej podstawie przedstawić mu Swoją propozycję. Temat Metody skutecznej sprzedaży przedstawi już we wtorek 8 czerwca Jan Fijor, dawniej agent ubezpieczeniowy, makler, obecnie przedsiębiorca i właściciel wydawnictwa Fijorr Publishing.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).