Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Dobra firma wdrożeniowa IT – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Wybór odpowiedniego oprogramowania biznesowego to zaledwie pierwszy etap cyfryzacji. Potrzebni są jeszcze specjaliści, którzy wdrożą system i dostosują go do potrzeb firmy. W jaki sposób wybrać wdrożeniowców?

Aby zaawansowane oprogramowanie biznesowe spełniło swoje zadanie w pełni, trzeba je odpowiednio wdrożyć i przystosować do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Najlepiej znaleźć do tego firmę IT specjalizującą się w implementacji rozwiązań informatycznych, czyli firmę wdrożeniową (np. https://nav24.pl/). Na rynku jest wiele firm oferujących tego typu usługi, natomiast nie wszystkie mają odpowiednie kompetencje. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając firmę wdrożeniową.

Partner wdrożeniowy i doświadczenie

Najlepiej zdecydować się na wybór partnera wdrożeniowego oprogramowania biznesowego tej samej firmy, której system chcemy uruchomić w przedsiębiorstwie (np. w przypadku Microsoft Dynamics 365 będziemy szukali partnerów Microsoft). Ważne jest także doświadczenie wdrożeniowców. To powinien być zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów IT, którzy już od lat zajmują się przygotowywaniem aplikacji biznesowych. Najlepiej, jeśli firma wdrożeniowa może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami i referencjami od poprzednich klientów.

Proces wdrożenia

Wybierając specjalistów, którzy uruchomią w naszej firmie nowy system biznesowy, warto zapytać, jak wygląda cały proces wdrożenia oprogramowania. Doświadczeni wdrożeniowcy zawsze zaczynają od weryfikacji potrzeb klienta w zakresie oprogramowania i pod tym kątem przygotowują ofertę. Potem powinna zostać dokonana analiza procesów w przedsiębiorstwie. Kolejny etap to realizacja projektu wdrożenia, przygotowanie implementacji rozwiązań i utworzenie środowisk testowych. Następnie dokonuje się odpowiednich zmian w oprogramowaniu, wdraża się system i przenosi do niego dotychczasowe procesy. Potem jest testowanie i szkolenie użytkowników.

Opieka powdrożeniowa

Firmę wdrożeniową warto także zapytać o opiekę powdrożeniową. Nie powinniśmy pozostać sami z nowym oprogramowaniem. Renomowani wdrożeniowcy powinni zapewniać opiekę techniczną, szybki czas reakcji w kryzysowych sytuacjach i wsparcie w dalszym rozwoju systemu.

Zaawansowane oprogramowanie biznesowe jest coraz częściej konieczne do optymalizacji przedsiębiorstwa i do skutecznej walki z konkurencją na rynku. Należy zatem zadbać nie tylko o wybór właściwego systemu, ale także o jego odpowiednie wdrożenie i wsparcie techniczne.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).