Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Hosting dla najbardziej wymagających

office | Przestrzeń dla biznesu

Jeśli decydujemy się na założenie strony internetowej, musimy zadbać także o miejsce na serwerze, a więc poza domeną rozejrzeć się za odpowiednim, co do wydajności strony hostingiem. I wydawać by się mogło, że nie powinno być z tym większego problemu, bo na rynku nie brakuje firm, które w swojej ofercie mają usługi hostingowe.

Z jednej strony mamy dostawców takich jak pdg.pl, lua.pl czy cba.pl, z drugiej natomiast firmy znacznie bardziej znane jak Hekko czy 1&1, której pełną ofertę hostingową znajdziecie tu. Co różni obie grupy? W zasadzie odpowiedź jest krótka i sprowadza się do jednego słowa — wszystko. Spróbujmy ją jednak nieco rozbudować.

Zacznijmy od tego, czego użytkownicy sieci nie lubią najbardziej, a więc reklam. Tych na darmowych serwerach jest mnóstwo. Właściwie każde otwarcie strony „postawionej” na darmowym serwerze wiąże się z automatycznym pojawieniem się niechcianych reklam. Tego na płatnych serwerach na pewno nie znajdziemy. Stąd wniosek użytkownika, który odwiedzi taką witrynę, jest prosty — tego właściciela wyróżnia pełen profesjonalizm, a to z kolei ma spore odzwierciedlenie w zaufaniu potencjalnych klientów. Co poza tym?

Niezwykle ważnym czynnikiem rozróżniającym hostingi płatne i darmowe jest również kwestia pomocy i wsparcia technicznego, co jest szczególnie ważne w przypadku właścicieli stron, którzy nie orientują się w działaniu hostingu i nie potrafią skonfigurować jego parametrów. Wówczas pomoc, która w renomowanych firmach udzielana jest 24h na dobę przez siedem dni w tygodniu, może okazać się bezcenna. Pomińmy już fakt, że płatne serwery dają gwarancję, iż użytkownicy nie będą mieli żadnych problemów z wyświetlaniem witryny. Te działają zawsze, a załadowanie strony trwa moment. Dla porównania dodajmy, że na darmowych serwerach zawieszenie usług to norma, a przerwy w działaniu witryn niekiedy sięgają kilku dni.

Ostatnią kwestią, przy której warto się zatrzymać jest sprawa funkcjonalności serwerów. Firmy takie jak 1&1 oferują pełny dostęp do zasobów serwerów, czego nie znajdziemy w przypadku hostingów zwykłych.

Odpowiedź, jaki serwer wybrać jest więc bardzo prosta i nie warto się nad nią długo zastanawiać. Jeśli z własną witryną wiążemy poważniejsze plany i nie traktujemy jej tylko jako zabawy, to jedynym logicznym rozwiązaniem będą hostingi płatne. Wszak ich wybór nie musi wiązać się z wysokim kosztem. Kilkadziesiąt złotych rocznie, nie jest kwotą, która rzuca na kolana.

 

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).