Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak przygotować się do matury ustnej z języka angielskiego?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Matura ustna z języka angielskiego dla wielu uczniów jest bardzo stresującym przeżyciem. Musimy przecież przełamać barierę językową, pokazać nauczycielom, że mamy odpowiednią wiedzę, a także pokonać stres, który może rozłożyć na łopatki nawet najlepiej przygotowaną osobę. Dlatego, aby czuć się pewniej, warto przeczytać o tym, jak przygotować się do matury ustnej z języka angielskiego.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Nauka języka angielskiego online nigdy nie była tak prosta, jak ma to miejsce w chwili obecnej. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych nauczycieli, z którymi możemy porozmawiać, podszlifować nasze umiejętności językowe i nauczyć się nowych zwrotów. Dzięki Tutlo kurs angielskiego online wchodzi na wyższy poziom. Tutlo to nie typowa szkoła językowa, lecz specjalnie poprowadzony autorski program, który stawia na lektorów-native speakerów, którzy będą mogli porozmawiać z nami na każdy temat. Lekcje dopasowane są poziomu zaawansowania kursantów oraz ich wieku. Tutlo pozwala na przeprowadzenie rozmowy maturalnej z jednym z nauczycieli online, którzy nie tylko zweryfikują naszą wiedzę, ale także podpowiedzą, na co zwracać uwagę, jakich zwrotów używać, by poradzić sobie z ustną maturą.

Rozegraj scenki rodzajowe na podstawie materiałów online

Matura ustna z angielskiego to trzy zadania, które mają sprawdzić naszą umiejętność komunikacji. Wyzwania, jakie przed nami stoją to scenka rodzajowa, rozmowa na wybrany temat i opis ilustracji. W internecie możemy znaleźć kilka przykładowych zadań, które warto sobie przyswoić i sprawdzić, czy poradzimy sobie z nimi, czy damy radę odpowiedzieć na pytania i czy zrobimy to dobrze. W wielu przypadkach otrzymujemy też możliwość podejrzenia odpowiedzi, jakie przygotowała redakcja, dzięki czemu możemy zweryfikować naszą wiedzę i w razie konieczności nanieść odpowiednie poprawki. Warto skorzystać z pomocy kogoś bliskiego, kto zna język, by ta osoba była naszym partnerem podczas nauki.

Słuchaj i czytaj jak najwięcej po angielsku

Dzięki czytaniu książek po angielsku oraz oglądaniu w oryginale filmów możemy obyć się z językiem pisanym oraz mówionym. Czytanie na głos, czy nawet powtarzanie kwestii z filmów i seriali, pomaga nam przywyknąć do brzmienia własnego głosu w języku obcym. Poza tym możemy sprawdzić, czy nie mamy maniery akcentowania w sposób, który może brzmieć karykaturalnie. Dzięki takim ćwiczeniom poczujemy się swobodniej podczas matury ustnej, gdy przyjdzie nam rozmawiać z nauczycielami.

Zapisuj słowa klucze i powtarzaj

Nic tak nie działa na pamięć, jak robienie notatek i powtarzanie na głos. Dzięki temu możemy aktywnie się uczyć i zapamiętywać nawet całe akapity. Badania przeprowadzone w 2017 roku pokazują, że najwięcej zapamiętują osoby, które czytają na głos. Nie dość, że muszą one mówić (wytwarzać dźwięki), to jeszcze słuchać własnego głosu. Zapisując wyrazy i zdania, tworząc coś na kształt fiszek, możemy w dowolnej chwili sięgnąć po nie i przypomnieć sobie zapomniany zwrot.

Jak przygotować się do matury ustnej z angielskiego?

Powyższe pomysły to tylko cześć sposobów. Ważne jest, aby cały czas pamiętać o tym, że musimy być systematyczni i powtarzać materiał. Nie możemy zapominać, że konwersacja w obcym języku jest tym prostsza, im więcej słów znamy. Jeśli więc zapomnimy jakiś wyraz, szukajmy synonimu, zmieńmy odpowiedź na inną, w której znajdują się słowa nam znane. Nauczyciel przecież nie wie, jakich słów będziemy używać. No i najważniejsze – nie dajmy się zjeść tremie.

Portret użytkownika Redakcja

24.09.2019

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).