Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

GMO - żywność modyfikowana genetycznie

Czy GMO to zło?

Panują różne koncepcje i teorie na ten temat. Faktem jednak jest to, że nie sprawdzono, jak odżywianie się GMO wpłynie na kolejne pokolenia. Przeprowadzano badania na szczurach i okazało się, że już w drugim pokoleniu zanika ich płodność.

Pytanie jednak, czy żywność modyfikowana posiada rzeczywiście tak wiele plusów, jak propagują to media? Brak głodu na świecie. Pamiętajmy, że dzisiaj nieraz niszczy się setki czy nawet tysiące ton pomarańczy, by nadmierna podaż drastycznie obniżyłaby ich cenę. Patrząc na to z boku można byłoby właśnie te owoce przekazać na cele charytatywne.

Wszystko to pięknie wygląda w teorii.

Czy rzeczywiście producentom nasion GMO tak zależy na ludzkości?

Największe emocje budzą obecnie dwie ustawy: o nasiennictwie i o paszach pochodzące z 2006 r. Ustawy te zakazują w Polsce handlu ziarnami GMO oraz importu wszystkich rodzajów pasz, które zawierają komponenty GMO. (źródło: Ekologia.pl)

Nasion naturalnych nie można opatentować. Jednak po ich zmodyfikowaniu uważa się to za własność autorską, za którą rolnicy opłacają roczną licencję. GMO często wysiewa się samoistnie na innych polach, co zmusza ich właściciela do płatności. Pozostaje także na kolejne lata, przez co firmy zdobywają stałych klientów. Dobry biznes, prawda?

Codex Alimentarius. Niezwykle ogranicza własną produkcję żywności i wspiera GMO. W internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).