Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

[public relations] Najszybsza metoda promocji?

Ktoś nawet kiedyś przypominał, że PR jest jedną z najskuteczniejszych i najszybszych form promocji na szerszą skalę. Co o tym sądzicie?

Niekoniecznie najszybszą formą promocji... PR to budowanie wizerunku, relacji, zaufania, kreowania marki. Warto pisać wysokiej jakości ciekawe i poczytne artykuły do lokalnej prasy i mediów. Nie musi to zaowocować od razu, ale w dłuższym okresie czasu w ten sposób budujemy wartościowy i sprzedający się brand.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Komentarz do: http://bloger.chcebycbogaty.pl/sposoby-na-zarabianie/sprzedaz-tresci/

Średnia wartość dobrego artykułu wynosi ok. 250 zł, choć to duże uproszczenie, bo może być i 150 i 1000 w przypadku bardziej znanych autorów. Weź pod uwagę, że skoro gazeta otrzymuje treść od Ciebie, oszczędza pieniądze, a co więcej zamieszcza Twoją stopkę. Stopka ta informuje czytelników, że autor jest ekspertem czy też osoba, która się zna na rzeczy. (Chociaż pseudoekspertów też mamy dzisiaj wielu).

Jeśli już interesuje Cię, by Twoje arty zamieszczał ktoś z zewnątrz, to zbierz bazę kontaktów do dziennikarzy i im wyślij to jako informację prasową. Polecam to nie tylko Tobie, ale wszystkim, którzy mają coś sensownego do przekazania, umieją o tym napisać i chcą w ten sposób promować swoją działalność.

W ten sposób nasze artykuły zamieścił WPROST, bankier.pl, wp.pl, onet, inwestycje.pl, ipo.pl i portale znacznie większe od CF4U. Dlatego nie ma co się ograniczać, tylko maksymalizować swoje działania. Czasami trzeba przedzwonić do redaktora, przypomnieć się. Czasami dzwonią do Ciebie i proszą o wywiad albo wypowiedź. Osoba, która zabłyśnie jako specjalista będzie tą, z którą dziennikarze się kontaktują. Bo sami nie mogą przecież znać się na wszystkim.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Robert Marciniak:

PR, moim zdaniem jest skuteczny, ale na pewno nie jest najszybszą formą promocji.
Wymaga dużego doświadczenia, mnóstwo pracy i sporo czasu, aby przyniósł pożądany efekt.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).