Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

[SEO] linki pozycjonujące w wyszukiwarkach

Czy opłaca się kupić przez Allegro linki pozycjonujace? 5 000 za 100 zł.

5 000 linków może wybić Twoją stronę na top 10 w Google na
popularne słowa kluczowe lub zakopać wśród spamu i wyrzucić z rankingu. Kwestia jakości linków i szybkości ich dodawania. Przy tego typu ofertach warto być ostrożnym.

Kiedyś usłyszałem taką maksymę: płatne linki są jak płatny seks. Po co płacić za coś, co można mieć za darmo? Coś w tym jest.

Polecam dobre katalogi typu onet, wp, interia, gwiazdor, webwweb - i inne, na dobry początek.

Portret użytkownika Krzysztof Rzeszutek

Z tym płatnym seksem czy tam z linkami dodał bym jeszcze to, że zawsze można złapać jakiegoś syfa (czyt. bana/filtr) ;)
Ogólnie omijał bym szerokim łukiem wszystkie oferty "pozycjonowania" z allegro.
Czasem jeden link będzie więcej wart niż te 5000 z allegro.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Czyli widać, że porównanie pasuje :).

No właśnie, w jaki sposób zdobyć wartościowe linki? Katalogi? to nie wszystko. Warto założyć press-room, pisać informacje prasowe i rozsyłać je. Dodatkowo stworzyć konferencję czy zainaugurować ważne wydarzenie i znaleźć dużych patronów medialnych.

Ciekawa sprawa, że w taki prosty sposób otrzymujemy znacznie większą siłę odnośników, niż z własnego spamowego zaplecza. Istnieje taki mały mankament, że duże portale nie bardzo chcą ustawiać anchor, jakiego my potrzebujemy.

Portret użytkownika sklepowad

Tak naprawdę nie ma już w 2013 roku wartościowych katalogów. Wg nowego algorytmu google pozaniżało wartości większości katalogów. Teraz liczą się mocne strony i portale.

Portret użytkownika sol_luk

Można dać 100 - 500, ale nie od takiego pośrednika jakim jest Allegro ;) mam namyśli osoby które sprzedają. Drugie, że Google już jest na to odporny. Sens kupowania jest ale jeśli jest to niepubliczna sprzedaż. I nie chodzi mi o czarne interesy tylko o fakt, żeby strona nie stała się farmą linków jak to często bywa.

Portret użytkownika cora

Za linki z allegro dziękuję. Ostatnio przetestowałam w celu eksperymentu dla stron zapleczowych. Po 3 miesiącach linki są stopniowo usuwane ale może to i dobrze bo jakość ich była zatrważająca.

Portret użytkownika lukisy

Nigdy w życiu nie kupię linków przez Allegro. Już lepiej nie mieć w ogóle :-). Nie dość, że nie pomogą, to są takiej jakości, że można wpaść w niezłe tarapaty.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).