Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Mentora.pl: tematyka

Aleksandra Kraus:

mam nadzieję, że Bartek i Łukasz nie będą robić gazety 100% biznesowej, bo nie każdy z nas jest typową osobą zainteresowaną tym, a gdy zobaczą jakiś temat dla siebie i przerzucą z ciekawości na drugą stronę, być może się zaciekawią. Muszą mieć impuls. W sumie, to jest już na głębsze myślenie.
Pozdrawiam. :)

No właśnie - gdzie jest ta cienka granica, której lepiej nam nie przekraczać?

1. portalu finansowego jak bankier.pl nie chcemy robić - to pewne
2. portalu inwestycyjnego też (niech będzie nim aktywa.biz)
3. portalu rozwoju osobistego także nie - pachnie to "sekciarstwem", sztucznym optymizmem, skakaniem pod sceną "jestem milionerem, jestem bogaty, cała ziemia jest moja" - przynajmniej to kojarzy się mi i innym osobom, które już dłużej się zajmują biznesem
4. portalu tylko młodzieżowego także nie - odcinamy się od tego, co zawsze przynosi publiczność (seks i przemoc)

A co w takim razie?

1. przykłady, jak rozwijać karierę i osiągać więcej - case study ludzi sukcesu
2. wywiady z przedsiębiorcami i tymi, którymi chcemy być w przyszłości
3. informacje nt. konferencji, imprez biznesowych i wydarzeń, szkoleń i warsztatów
4. informacje, jak założyć biznes - krok po kroku (jak się wypromować, jak się rozliczyć, jak znaleźć wspólników, jak ocenić pomysł, ...)
5. jak zarządzać lepiej sobą w czasie?
6. jak zdobyć praktyczne umiejętności, stworzyć z siebie lidera, nauczyć się dobrze pisać, sprzedawać, występować publicznie, negocjować
7. jak rozwijać swój zmysł przedsiębiorcy w szkole?
8. portal dla ludzi aktywnych i działaczy społecznych
9. obstawiałbym taką tematykę artykułów, jaką mamy obecnie
10. o biznesie, przedsiębiorczości, kreatywności, rozwoju, psychologii, gospodarce inaczej

Misja: stworzyć platformę porozumienia pomiędzy mentorami i młodymi osobnikami wchodzącymi dopiero w świat biznesu. Najambitniejszych doprowadzić do sukcesu nie tylko za pomocą portalu, ale także poprzez dodatkowe działania (konsulting, wyjazdy, warsztaty, networking spotkania biznesowe).

Cel: rozwój polskiej gospodarki i świadomości społecznej, co tak naprawdę się dzieje - bez zakładania klapek na oczy i fałszowania przekazu. Wyszkolić ludzi poprzez praktykę, którzy będą z nami współpracować otwierając kolejne firmy i projekty (nie tylko edukacyjne). Informacja o tym, że dzięki naszej pomocy powstanie spektakularny sukces, błyskawicznie roznosi się w mediach.

Co byście chcieli dopisać?

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

Dokładnie tak jak powyżej. Dodałbym jeszcze sposoby na odnalezienie swojej drogi w życiu, inspiracji do podejmowania wyzwań, poszukiwania pasji i spełniania się w niej. To prawda, nie kierujemy portalu i gazety tylko do przyszłych przedsiębiorców, lecz do wszystkich młodych którzy chcą w życiu wybrać własną drogę i nią podążać. Czy to będzie kariera biznesmena, dj'a, dziennikarza czy jakaś inna, godna naśladowania.

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

Uświadamianie naszych czytelników odnośnie systemu w jakim żyją, kto i co nimi kieruje. Mam tu na myśli głównie aspekty psychospołeczne i behawioralne.
Szeroko pojęte, tak zwane, otwieranie ludziom oczu.

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

afterskul.pl tylko troche sie gryzie z poszkole.pl a może to i dobrze?

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

mentora.lajf.pl

Portret użytkownika Michał Toczyski

lajf.pl zajęte, a afterskul.pl będzie się muliło z afterschool;

koledzy wpadli na pomysł: Spirytus :) Gdyby była wolna, bym się na to zdecydował.

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

Niestety nie jest wiec myślimy dalej . A jak wam sie podoba coś takiego jak revo evo od evolucji lub revolucji coś w ten deseń. Revolta , evolutia,

a może szpirytus ?

Portret użytkownika Aleksandra Kraus

Szpirytus nie jest dobrym pomysłem. Czuć niemieckim, co źle się ogólnie kojarzy. Ale revolta to już co innego. :)

Portret użytkownika Aleksandra Kraus

Nie napisałam tego tekstu dlatego, bo wielu rzeczy nie wiem. Podałam swój przykład. Idąc do gimnazjum, WOS zniechęcał mnie, a gdy usłyszałam, że w 3 klasie będzie gospodarka rynkowa, byłam zła. Zastanawiałam się po co mi to, uważałam, że do niczego mi się to nie przyda. Biznes kojarzył mi się z ludźmi bogatymi, którzy mają te pieniądze nie wiadomo skąd i wylewają je na prawo i lewo, nie miałam wyobraźni, jak coś osiągnąć. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, jak wielka to nauka. Nie pamiętam jaki bodziec zaciekawił mnie [na pewno było to związane ze mną], bym zagłębiła się w tę wiedzę, ale odwróciło to mój światopogląd diametralnie. I dlatego uważam, żeby nie być czysto biznesowym. Ludziom przydają się nauki o szybkim czytaniu [w końcu nauka jest ważna, a pochłania wiele czasu] i poza tym w realnym świecie i w biznesie przyjmowanie szybko wiedzy również się przydaje. Nie odchodzimy od głównego tematu, a i dajemy coś więcej. Takie ciekawostki, inne rozwiązania przyciągają lud. I odwracając na następną stronę być może wgłębią się. Może nie w całą ekonomię czy biznes, ale w jego część na pewno.

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

revolta zajęta

Portret użytkownika Michał Toczyski

Olu, sądzę, że rozumiem, o co Ci chodzi. Na początku właśnie tak wyobrażałem sobie mentorę - jako portal łączący w sobie wiedzę, ciekawostki, naukę, biznes, zdrowie i tak dalej.

Kiedy jednak mamy "wszystko" na stronie, każdy artykuł, to kim tak naprawdę jesteśmy? Czy wchodząc na stronę główną zainteresują Cię teksty?

Połączenie tego w jednym pdfie, magazynie jest jak najbardziej na miejscu i tego się trzymamy. W internecie jednak rządzą inne prawa i posiadając bardzo ogólny zakres tematyczny, nie jesteśmy w stanie konkurować z innymi.

Kto będzie zainteresowany zdrowiem, ekologią, sportem, rozrywką przejdzie po prostu do działu, portalu nazwanego roboczo "Grammo". Kto zechce dowiedzieć się czegoś o karierze, pójdzie na "Mentorę".

To tak, jakby po prostu rozbić działy tematyczne na dwie różne domeny.

Myślimy dalej. Wiecie co, promujmy już to grammo.mentora.pl. Jak wymyślimy lepszą nazwę, to po prostu ustawię przekierowanie.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).