Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Konformizm, czyli od czego zależy Twoja decyzja?

Widziałeś może film “Pojutrze”? Otóż kiedy ludność całego miasta uciekała mimo zakazu władz, tylko kilka osób zostało w bibliotece. Nie udało im się przekonać reszty społeczności, która wyszła na czterdziestostopniowy mróz bezwiednie kierując się w “centrum zimna”.

Przetrwali nieliczni. Nie od dziś wiadomo, że tłum nieczęsto podejmuje właściwe decyzje. Nawet Maslow już to odkrył, po czym umiejscowił "przynależność do grupy" szczebel nad "bezpieczeństwem".

To może wydawać się prostą metodą przywództwa. Jednak, by poprowadzić ludzi za sobą potrzebujesz ich ogromnego zaufania. To buduje się z czasem. Poza tym, konformizm zwalnia ludzi z myślenia. A tego w szczególności nie polecam.

Pytanie, w jaki sposób Ty postępujesz na co dzień. Czy pozwalasz się kierować innym, czym sam masz kontrolę nad własnym życiem? Napisałem to mocno propagandowo.

A przecież każda z tych opcji jest właściwa. Nie musisz zawsze być liderem. Jeśli się na czymś nie znasz, jesteś "nowy", to po co się pchać do przewodzenia?

Czasami warto pozwolić się kierować innym. Pod warunkiem, że wiesz, co robisz.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).