Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Dlaczego jest źle u nas w biznesie?

Biznes u nas w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych (w porównaniu z innymi krajami oczywiście). Skąd taki wniosek zapytasz pewnie... Wziął się on z obcowania z ludźmi i doznania pewnego zawodu.

Otóż obracając się w kręgach biznesowych, od stron różnych, pracownika, przedsiębiorcy, człowieka, który chce coś pożytecznego zrobić zawiodłem się.

Nie zawiodłem się jak nastoletnie dziecko, które nie dostało lizaka. To taki bardziej zawód dorosłego człowieka, który myślał, że jest dobrze .

Już tłumaczę o co mi chodzi w dalszym tekście...

Nie zaskoczę Ciebie zapewne pisząc, że ludzie ciągle narzekają na innych… Że ci inni są niekompetentni, że nikt nikogo nie rozumie, że ludzie są głupi… A prawda jest taka jak w tym powiedzeniu:

Wszyscy kłamią, ale to nie szkodzi, bo i tak nikt nie słucha.

Często jak słyszę takie narzekanie, to mówię temu komuś: czy Ty też jesteś bez zarzutu? Na pewno? A jak ostatnio zrobiłeś/zrobiłaś coś tam, to czy to było dobre? . Walczę trochę wśród ludzi których znam z ignorancją (u siebie również z nią walczę). Która się wkrada wszędzie, nawet wśród ludzi myślących i biznesmenów. No to teraz o tych biznesmenach...

Moje doświadczenia z tym związane pochodzą z różnych źródeł. Ode mnie i znajomych, którzy mi opowiadają różne historie, które się im przytrafiły… I rzeczywistość jest fatalna!

Może jestem przewrażliwiony, ale ostatnio rozmawiałem z „biznesmenem”, który był niezwykle arogancki. Zaskoczył mnie tym, ponieważ zazwyczaj nie obracam się wśród takich ludzi. Nie wiedział, że niedługo będę robił interesy w jego branży i właśnie stracił kogoś, z kim mógłby robić biznes…. I nie tylko, ponieważ pewnie moją niechęcią do człowieka zarażę i innych, o ile już go nie znają od tej strony...

Ale nie tylko tutaj, brak kompetencji czy chęci zrobienia czegoś wartościowego aż ZIONIE od ludzi! Zupełnie jak czosnek, albo oddech po przepiciu, tak zionie . Mam tu na myśli ogłoszenia o pracę, chociażby. Odrealnione wymagania z naciskiem na „pracuj dla nas za darmo, a będziesz wynagrodzony w niebiesiech”, oczywiście wymagania mają niektóre firmy takie, że nie ma takich ludzi, których by chciały… Dlaczego o tym wspominam? Bo ktoś te ogłoszenia pisze! Jakiś człowiek, który już dawno temu stracił kontakt z rzeczywistością.

Kompetencje biznesowe. Wielu ludzi swoje kompetencje „troszkę” zawyża w swojej głowie, podczas gdy w rzeczywistości jego/jej model biznesowy to „założę firmę, a potem pomyślę jak na niej zarobić”, a strategia działania to „jakoś to będzie”. Jak zatrudnia pracowników to jako niewolników, zło konieczne, a brak ogłady uważa za swoją siłę. Cóż nie można być miękkim, zgadzam się, ale brak ogłady świadczy tylko i wyłącznie o niskim poziomie człowieka i żadna tolerancja czy poprawność polityczna tego nie zmieni.

Zakończę ten wpis jednak pozytywnie.

Dwie kwestie. Pamiętaj, że jeśli masz złe odczucia wobec kogoś, źle Ciebie potraktował/potraktowała, obrazili Ciebie, ktoś był chamski i jakoś uważasz, że powinien jednak to zrobić inaczej – to najprawdopodobniej masz rację i szukaj kogoś innego do współpracy, bo ten człowiek się nie zmieni. Koniec i kropka. I mało tu ważne jest to, że ktoś mógł mieć zły dzień, to po prostu wymówka, bo zazwyczaj ludzie mają złe nie dni, a lata czy całe życie . Chcesz czekać latami?

Druga kwestia. Pamiętaj również, że mimo tego, że większość ludzi jest poniżej poziomu odpowiedniego, to jest garstka ludzi kompetentnych, miłych, na poziomie i w dodatku optymistycznych. Warto ich szukać i tylko z nimi robić biznes lub coś innego. Wiem, bo sam znam takich ludzi i z nimi robię różne działania. W zasadzie dlatego arogancja mnie tak uderza, bo nie mam z nim do czynienia na co dzień. Ale nie zawsze się da i nie w każdej branży. Szukaj więc ludzi na poziomie, a ich znajdziesz...

Portret użytkownika Michał Toczyski

Z moich doświadczeń wynika, że ludzie generalnie są mili, uczciwi, pomocni. Obok tych cech można znaleźć także: konformizm i lęk przed zmianą. Te ostatnie mogę być destruktywne. Dlaczego mogą? Bo nie może każdy rządzić i robić po swojemu. Demokracja często polega na tym, że każdy może się wypowiedzieć. A i tak decyzję podejmuje przywódca.

Ludzi na poziomie da się znaleźć. To, co dzisiaj można zrobić, by się takim stać: 1) rzucić nagminne czytanie Faktu, 2) ograniczyć ogladanie telewizji, 3) więcej czasu przeznaczyć na rozwijanie umiejętności, zainteresowań i kontakt międzyludzki.

Portret użytkownika Hubert Osiński

Z racji mojej Networkingowej działalności raz tak na 100 przypadków, znajdzie się taki egzemplarz, który po pytaniu "Czym się zajmujesz, co robisz??" Patrzy na mnie jak na Policję skarbową...po czym zamienia się hologram i znika w otchłani...

Inny przypadek, to gość, który odpowiadał w stylu "Ja nie sprzedaje, nie kupuje, niczego nie potrzebuje" dodał zaczepnie: "No, no, jeszcze jakieś pytania, jeszcze"??

Jakbym im Ojca harmonią zabił...
A kto wie, może miałem, może będę miał kontakt, który podwoi ich produkcję/sprzedaż...
Więc statystycznie jest tak, że na x ilości ludzi, zawsze się trafi mówiąc wprost na debila...

Portret użytkownika Marcin Kijak

Dlaczego już samym tematem zakładasz, że jest źle?

Na jakiej podstawie tak uważasz i czemu robisz taką generalizację?

> Moje doświadczenia z tym związane pochodzą z różnych źródeł.
> Ode mnie i znajomych, którzy mi opowiadają różne historie (...)

Czy nie uważasz, że może to Twoje doświadczenia są takie a nie inne? A skoro Ty tak odbierasz świat, to może na zasadzie LOA (Prawo przyciągania, Law of attraction) przyciągasz takich znajomych, którzy mają podobnie jak Ty...

Ja znam wiele osób, których biznesy świetnie się rozwijają!

W sumie, to pracuję przecież w firmie szkoleniowej (Brian Tracy Int.) która świadczy usługi B2B i codziennie mam kontakt z wieloma biznesmenami. Tylko niektórzy narzekają. Jest jednak wielu, których biznesy się rozkręcają!

Np. dzisiaj - Tomek, jeden z dyrektorów sprzedaży znanej firmy (nie chcę wymieniać personalnie), przysłał nam testymonial w którym napisał, że dzięki naszym szkoleniom efektywność pracowników wzrosła o 33% w jego firmie!

Czyli biznes się kręci!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).