Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Kim jest doradca kredytowy i jakie usługi oferuje?

office | Przestrzeń dla biznesu

Kredyt to bardzo popularne dziś narzędzie do sfinansowania działalności firmy, zakupu mieszkania, samochodu czy innego rodzaju niezbędnych rzeczy. Trudno wyobrazić sobie życie bez tego produktu finansowego, jaki oferuje nam niemal każdy bank. Tymczasem w wielu przypadkach zaciągnięcie kredytu jest sprawą skomplikowaną, która wymaga profesjonalnego podejścia. W tej sytuacji może nam pomóc doradca kredytowy. Sprawdzamy, w jaki sposób.

Doradca kredytowy - czyli kto?

Obecnie doradztwem kredytowym nie może zajmować się każdy, kto tylko chciałby doradzać klientom w kwestiach zaciągnięcia kredytu. Ustawa o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu i agentami regulują kwestię tego, kto może zostać dziś doradcą kredytowym. Otóż obecnie może się tym zajmować jedynie osoba, która otrzyma stosowne zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego oraz będzie zarejestrowana w spisie doradców. Regulacje te mają na celu zapewnienie klientom jak najwyższego poziomu usług świadczonych przez doradców kredytowych. Profesjonalista, który uzyska zezwolenie KNF, musi bowiem posiadać odpowiednią wiedzę, która pozwoli w odpowiedni sposób doradzić klientom, tak aby nie ponieśli oni żadnych strat w wyniku źle podjętych decyzji.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Doradcy kredytowi oferują swoje usługi zarówno firmom, jak i osobom prywatnym, które zainteresowane są zaciągnięciem kredytu różnego typu. Dlatego też do doradcy kredytowego można udać się w każdym przypadku, gdy tylko chcemy wziąć kredyt, mamy wątpliwości co do zapisów umowy kredytowej lub mamy problem z wyborem odpowiedniej dla nas oferty kredytowej. Dodatkowo z usług doradcy kredytowego powinniśmy skorzystać w każdym przypadku zaciągania kredytu chociażby po to, aby upewnić się, że nie podpisujemy niekorzystnej dla nas umowy czy nie zaciągamy kredytu na niekorzystnych dla nas warunkach. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeżeli natomiast już po podpisaniu umowy chcielibyśmy skonsultować nasze pytania z doradcą kredytowym, również pozostaje on otwarty na konsultacje. Być może okaże się, że warto skonsolidować kredyty lub podjąć inne kroki, które na przykład obniżą miesięczną ratę.

Doradztwo stacjonarne i online

W celu skonsultowania się z doradcą kredytowym możemy wybrać dwie drogi: stacjonarną, w biurze doradcy lub online. Ta druga staje się coraz popularniejsza i sprawdza się głównie w sytuacji, gdy doradca kredytowy większą część swojej pracy wykonuje bez obecności klienta, na przykład sprawdzając umowę kredytową. Oczywiście istnieje także możliwość umówienia rozmowy z doradcą poprzez internet, dla wygody i bezpieczeństwa obu stron. Taką usługę oferuje coraz więcej doradców. Jeżeli natomiast klient chciałby się spotkać osobiście z doradcą kredytowym, czekają oni w swoich biurach stacjonarnych. Na spotkanie warto wziąć ze sobą wszelkie potrzebne do analizy dokumenty, a także przygotować pytania, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedź. Doradztwo kredytowe pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie procedury kredytowania na każdym jej etapie. 

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).