Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Nebulizator – Twój sposób na domową inhalację i skuteczna terapia na astmę, ale czy wiesz jak się za to zabrać?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Nebulizator to aparat do inhalacji, który przemienia płynny lek z w mgłę, dzięki czemu może być on łatwiej wdychany do płuc, bądź innych partii układu oddechowego. Nebulizatory są szczególnie skuteczne w dostarczaniu leków na astmę niemowlętom i małym dzieciom oraz każdemu, kto ma trudności w korzystaniu ze wziewnego inhalatora proszkowego. Tego typu inhalator jest również odpowiedni, gdy potrzebna jest duża dawka wziewnego leku. Terapia nebulizacja jest często nazywana "terapią oddechową". Różne leki — zarówno te przynoszące natychmiastową ulgę, jak i te używane do długotrwałego leczenia objawów astmy — są dostępne do użycia z nebulizatorem.

 

Nebulizatory są dostępne do zakupu zarówno w standardowych, jak i mniejszych, przenośnych modelach. Domowe nebulizatory są większe i muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego. Przenośne nebulizatory zasilane są bateriami — jednorazowymi lub nadającymi się do wielokrotnego ładowania — czasem, w zależności od producenta można je podłączyć do zapalniczki samochodowej.

 

Nebulizator – jak się go używa?

 

 • Umieść kompresor powietrza na stabilnej powierzchni, która będzie wspierać jego ciężar i podłącz przewód od kompresora do gniazda elektrycznego. Pozwoli Ci to uniknąć rozlewania się lekarstwa i mieć pełną kontrolę nad dawkowaniem leku zgodnie z zaleceniami od lekarza.
 • Przed rozpoczęciem nebulizacji należy umyć ręce wodą z mydłem i całkowicie je wysuszyć.
 • Dokładnie zmierz leki, zgodnie z instrukcjami i umieść je w kubku nebulizatora. Większość leków jest obecnie w fiolkach z wcześniejszą dawką jednostkową, więc pomiar nie jest konieczny. Jeśli jednak wykonujesz pomiar, użyj oddzielnego, czystego urządzenia pomiarowego dla każdego leku.
 • Złóż osobie używającej nebulizatora maskę lub ustnik.
 • Włącz sprężarkę. Na tym etapie powinieneś zobaczyć lekką mgłę, która dochodzi z tyłu tuby naprzeciwko ustnika.
 • Usiądź prosto na wygodnym krześle. Jeśli leczenie dotyczy Twojego dziecka, może ono usiąść Ci na kolanach. Jeśli używasz maski, umieść ją wygodnie i pewnie na twarzy dziecka. Jeśli używasz ustnika, umieść go między zębami Twojego dziecka i upewnij się, że trzyma ono zamknięte wokół niego usta.
 • Powoli, głęboko oddychaj. Jeśli to możliwe, wstrzymaj oddech przez 2-3 sekundy, zanim zaczniesz wydychać powietrze. To pozwala lekowi osiąść w drogach oddechowych.
 • Kontynuuj leczenie aż do zniknięcia leku (średnio 10 minut). Nebulizator wyda dźwięk rozpylania, a kubek będzie miał tylko trochę lekarstwa.
 • Jeśli wystąpią zawroty głowy lub drgawki, przerwać leczenie i odpocząć przez około 5 minut. Kontynuuj leczenie i próbuj oddychać wolniej. Jeśli zawroty głowy lub drżenie nadal stanowią problem z przyszłymi metodami leczenia, poinformuj o tym swojego lekarza.
 • Podczas leczenia, jeśli lek przywiera do boków kubka nebulizatora, możesz wstrząsnąć kubkiem, aby poluzować kropelki.
 • Twój lekarz pediatra powinien poinformować cię o częstotliwości używania nebulizatora i o tym, jak długo powinno się go używać. Powinieneś również otrzymać plan leczenia astmy, który wyjaśni Ci, które leki należy stosować i kiedy.
 •  

Jeżeli planujesz zakup nebulizatora do domu, pamiętaj, że warto kupić go bezpośrednio u producenta, dzięki czemu będziesz mieć możliwość dokupienia pojedynczych części urządzenia, jeżeli zostaną one przez Ciebie zagubione bądź uszkodzone. Nebulizatory z aptek, często są tańsze, ale uszkodzenie pojedynczej ich części może oznaczać, że urządzenie nie będzie się już nadawać do użytku, co będzie oznaczać konieczność zakupu nowego urządzenia, a nie jedynie jego części.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).