Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Opieka nad osobami starszymi to odpowiedzialna praca na pełen etat

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Osoby, które zdecydowały się podjąć opiekę nad seniorem najczęściej wypalają się, po krótkim okresie pełnienia tej funkcji. Stres, wyczerpanie fizyczne oraz psychiczne, chęć ciągłej pomocy i kontroli zamieniają się w niepożądane skutki uboczne. Dlaczego tak często opiekunowie szybko tracą siły i zapał? Kluczowym problemem i przyczyną wielu trudności jest częsty brak wystarczającej wiedzy opiekunów na temat tego, jak dobrze zorganizować opiekę, a także na temat istotnych zmian zachodzących w organizmie, psychice i zachowaniu osób starszych, zwłaszcza tych z demencją.

Skutki i efekty samodzielnej opieki nad seniorem

Decydując się na samodzielną opiekę nad osoba starszą musimy liczyć się z obciążeniami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. W efekcie przewlekłego stresu opiekunowie często doświadczają depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń snu, a także różnego rodzaju objawów somatycznych, takich jak bóle napięciowe. W takiej sytuacji pomoc drugiej osoby staje się nieoceniona - odciążenie od nadmiaru obowiązków, podzielenie ich na pół finalnie służy opiekunom i seniorowi, który może mieć wyrzuty sumienia, że poświęcasz mu zbyt wiele czasu.

Dom opieki - powierz opiekę senioralną specjalistom

Opieka senioralna powierzona osobom przygotowanym do tego zawodowo jest w Polsce mało powszechna. Niestety z powodu braku świadomości, często obwiniamy się myśląc, że takie rozwiązanie to pozbycie się kłopotu i odpowiedzialności. Nic bardziej mylnego - powierzając starszą osobą w ręce profesjonalnych specjalistów z domów opieki zyskamy świadomość, że senior ma zapewnioną odpowiednią opiekę.

Dlaczego warto zapewnić osobie starszej miejsce w domu spokojnej starości?

Wykwalifikowani pracownicy domów opieki mają konkretną wiedzę na temat tego jakie zmiany zachodzą w psychice oraz organizmie osoby starszej przy różnorodnych schorzeniach. Ponadto w domu spokojnej starości seniorzy mają codziennie kontakt z innymi mieszkańcami, dzięki czemu nie odczuwają nudy i samotności. Jak wiadomo kontakt z drugą osobą, a nawet zwykła rozmowa, jest niezbędna, aby zachować dobrą sprawność umysłu. Domy spokojnej starości zapewniają kontakt z osobami znajdującymi się na podobnym etapie życia - towarzystwo w podobnym wieku z podobnymi problemami ma ogromny wpływ na samopoczucie seniora.

Nowoczesne domy opieki - bezpieczne rozwiązanie

Nowoczesne domy seniora zapewniają wygodne warunki dostosowane do potrzeb seniorów, całodobową, profesjonalną opiekę przez osoby wykształcone w danej dziedzinie. Nowoczesne domy seniora oferują wyjątkowy program opieki nad osobami dotkniętymi demencją, w tym chorobą Alzheimera, osobami z chorobą Parkinsona oraz osobami o ograniczonej samodzielności. Celem opieki i terapii jest spowolnienie postępowania choroby, utrzymanie właściwego stanu emocjonalnego osoby chorej poprzez ograniczenie tzw. trudnych zachowań i zapewnienie jej jak najlepszego samopoczucia. Takie rozwiązanie jest działaniem rozważnym i racjonalnym ze strony osoby opiekującej się. Domy opieki umożliwiają częste odwiedziny seniorów, więc kontakt w żaden sposób nie zostaje ograniczony. Podejmując decyzję o wsparciu specjalistycznego domu opieki, jednocześnie zyskujemy świadomość, że senior ma obok osoby, które potrafią przekazać dużo opieki i wyrozumiałości, a warunki przystosowane są do ich stanu zdrowia psychicznego i fizycznego oraz całodobową pomoc medyczną.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).