Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

System wiki w firmie pozwoli efektywnie zarządzać wiedzą

Michał Toczyski | Młoda Krew Biznesu

Jako menedżerowie pamiętamy o dobrej organizacji pracy w firmie i odpowiednim zarządzaniu sobą w czasie. Mamy także pod kontrolą CRM, ERP i inne systemy. Szkoda, że nie zawsze pamiętamy o zarządzaniu wiedzą.

Często projekty kończą się i po świętowaniu sukcesów wracamy dalej do pracy. A tymczasem z każdym dniem przybywa naszego największego skarbu, który, zajęci sprawami bieżącymi, po prostu wyrzucamy do śmieci, razem z notatkami nie aktualnych już działań. Nie wszystkie firmy tak robią, ale większość. Zwłaszcza, gdy wokół jest pełno "pożarów".

Wiedza na temat firmy i jej projektów to nie tylko mapy myśli, notatki projektowe i dane zgromadzone w aplikacjach. To także wszelkie informacje, które dotyczą archiwum projektów, strategii i różnych rodzajów metod, od handlu przez marketing po zarządzanie oraz całe bazy kontaktów.

Ponieważ nie łatwo jest zarządzać wiedzą, zwłaszcza w średnich i dużych firmach, stworzyliśmy do tego celu specjalną aplikację. Nazywa się Mentora Wiki i pomaga uporządkować wszelkie informacje, nawet bez znajomości kodu HTML i technologii internetowych.

Wiki to narzędzie, które ma szansę stać się dla wielu firm swoistym centrum dowodzenia. Możemy tu bowiem gromadzić wszelkiego rodzaju dane, porządkować je w systemie drzewa. W przypadku nagromadzenia wielu informacji w jednym pliku, łatwo skorzystamy z precyzyjnej i niezmiernie pomocnej wyszukiwarki fraz, zamiast przeczesywać cały dokument.

W bazach danych portalu Mentora.pl można bezpiecznie przechowywać wszelkiego rodzaju informacje, osobiście nadając uprawnienia do wglądu i edycji konkretnym użytkownikom.

Dodatkowo nie istnieje możliwość trwałego usunięcia nawet jednego znaku z systemu. Wszystko co się tam pojawia, pozostaje na zawsze. Dzieje się tak dlatego, że dokumenty nie są nadpisywane, lecz zapisywane indywidualnie - warstwowo.

Dlatego za każdym razem, gdy edytujemy cokolwiek, możemy dodać tzw. "wpis w dzienniku", czyli komentarz mówiący pokrótce, co zmieniliśmy. W ten sposób nawet, jeśli ktoś przypadkowo usunie jakieś dane, można je bez najmniejszego problemu przywrócić.

Jednak Wiki to nie jest zamknięta aplikacja. Można dodawać do niej pliki w dowolnych formatach jako załączniki, dokładnie tak, jak na codzień dodajemy je do e-maila. Istnieje również możliwość dodawania linków do innych aplikacji. W ten sposób gromadzimy w jednym miejscu wszystkie informacje powiązane z danym wpisem - video również.

Wiki to również komunikacja. Możemy komentować wpisy, na przykład sugerując zmiany lub nowe zadania. W ten sposób każdy pracownik uprawniony do oglądania danego pliku, będzie też wiedział, na jakim poziomie przygotowania on jest i co on sam może jeszcze w tym temacie wypracować.

Mentora Wiki to system dla każdej małej i średniej nowoczesnej firmy, która chce łatwo i efektywnie zarządzać wiedzą, a dzięki temu korzystać ze zdobywanego, bezcennego doświadczenia. Po co wybijać dziurę w murze, skoro już raz ją wybiliśmy i mamy własne drzwi? Lepiej je przecież znaleźć, czyli otworzyć odpowiedni dokument, a rozwiązanie problemu znajdzie się samo. Jeśli nie, to z pomocą wyszukiwarki.

Aby zacząć testować system Mentora Wiki, zaloguj się i przejdź do zakładki System wiki - którą znajdziesz w Swoim menu użytkownika.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).