Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Zmiany na rynku materiałów promocyjnych

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Możliwości promowania produktu i usług nie ograniczają się już wyłącznie do reklam w gazetach i billboardów. Spośród szerokiego spektrum sposobów docierania do klienta wybijają się niepozorne materiały POS, które rozwijają coraz to nowsze wersje. Dlaczego i dokąd to prowadzi?

Nie na wszystko patrz z jednej perspektywy

Nie bez powodu reklamy unikają odcieni szarości. Nasycone, ciekawe barwy przyciągają wzrok, co pozwala skupić uwagę potencjalnego klienta na produkcie. Czasami jednak nie opłaca się tworzyć specjalnej, dedykowanej serii kolorowych opakowań, zwłaszcza w przypadku chwilowych akcji promocyjnych. Dlatego też dobrym pomysłem jest wykorzystanie materiałów promocyjnych dedykowanych samej akcji i produktowi, czyli materiałów POS.

Dzięki nim możliwe staje się wykorzystanie tego, że większość naszych decyzji zakupowych powstaje pod wpływem impulsu, co poświadczają badania firmy Mood (to ponad 67% wszystkich zakupów). Kartonowe standy, wobblery, czy nawet zwykłe naklejki z logiem i zabawnym hasłem potrafią znacznie zwiększyć sprzedaż – i nic w tym dziwnego.

Zmiany, zmiany

Jednak to nie w statycznych materiałach sprzedażowych tkwi główny ich potencjał. Współczesne badania dotyczące działania ludzkiego postrzegania pozwoliły jeszcze bardziej skupić uwagę odbiorców na promowanych produktach,

Dla przykładu zamiast standardowego, kartonowego standu wykorzystywane są infokioski multimedialne, wyposażone w lektora i przyciski, a przez to bardziej angażujące uwagę. Także aromamarketing, czyli wykorzystanie zapachu w celu sprzedaży, pozwala wymiernie wpływać na wyniki sprzedażowe. Angażować można także inaczej – zwykły kod QR przenoszący na stronę produktu lub do specjalnej aplikacji potrafi podobnie wzbudzić zainteresowanie, a co więcej, fakt ten może dotrzeć dzięki mediom społecznościowym także do otoczenia klienta.

Co dalej?

Nie ulega wątpliwości, że z powodu ciągłej konieczności promowania produktów konieczne okaże się odpowiednie zarządzanie materiałami POS, gdyż inaczej nie da się zagwarantować skuteczności akcji. Z tego samego powodu. Ta sama prawda dotyczy też logistyki materiałów POS, ponieważ niezbędne będzie skoordynowanie transportów oraz zabezpieczenie delikatnych elementów. Być może w przyszłości doczekamy się projektorów holograficznych bądź cyfrowych wersji materiałów POS w sklepach cyfrowych?

Podsumowując, cały czas istnieje zapotrzebowanie Point of Sale Materials i nie zapowiada się, by prędko zaczęło się ono zmniejszać. A tymczasem, jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o logistyce materiałów POS, kliknij tutaj.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).