Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Stań się odporny na krytykę

Łukasz Kacprowicz | Wiedza dla Sukcesu

Niejednokrotnie będziesz przedmiotem krytyki. Dlaczego?

- Ze strachu, bo jeśli Ci wyjdzie, staniesz się dla nich żywym wyrzutem sumienia, dowodem ich lenistwa i ignorancji.
Ludzie nie lubią lepszych od siebie, bo automatycznie oznacza to, że są gorsi. Zwłaszcza jeżeli ci "lepsi" wzrastali w tym samym środowisku co oni. Dla większości potrzeba krytyki jest tak wielka, jak potrzeba zachowania gatunku.
Popatrzmy teraz jak zachowuje się mniejszość - pasjonaci, marzyciele. Również czasem zdarza im się coś skrytykować, ale jest to marginalna część ich koncentracji. Dlaczego? - Bo mają marzenia. Marzenie to siła, która każe Ci skupiać się na rzeczach pozytywnych, to koło ratunkowe przeciw depresji i negatywizmowi. Nie da się marzyciela trzymać w depresji, tak jak i nadmuchanego balona pod wodą. Będzie całą swą siłą pozytywnego myślenia dążył do tego by wypłynąć.

Stań się odporny na krytykę.

Jeśli jest się mrówką i mieszka w mrowisku i nagle zachciałoby się przestać być mrówką, to najbardziej kompetentną istotą, która poradzi Ci jak to zrobić, na pewno nie będzie druga mrówka. Wręcz przeciwnie. Gdy nagle staniesz się chrabąszczem, to reszta mrówek rzuci się na Ciebie, żeby Cię zjeść. Takie jest prawo buszu. Gdy ktoś jest inny, robi coś innego niż jesteśmy przyzwyczajeni, myśli inaczej, wygląda inaczej, jest obiektem ataków.

Najwybitniejsi ludzie zwykle byli najbardziej krytykowani. Współcześni śmiali się z Edisona, Hondy, Kopernika chcieli spalić na stosie, impresjonistów wyrzucali z salonów itp.

Musisz zaakceptować fakt, poszukując złota, będziesz miał więcej do czynienia z brudem niż ze złotem. Niejednokrotnie będziesz oczerniony od stóp po czubek głowy. Jeśli Ci to przeszkadza - odpadniesz, zostaniesz tu gdzie byłeś. Jeśli masz naturę zwycięzcy - nie zrazisz się i zdobędziesz swoje marzenie.

Prawo sukcesu oprócz tego, że mówi: "Stań się odporny na krytykę", mówi również, że jeżeli nikt Cię nie krytykuje to nie jest dobrze, bo znaczy, że nic twórczego nie robisz i jesteś tylko szarą przeciętną mrówką.

Czy ktoś już Ci powiedział że jesteś głupi?
- Jeżeli tak to GRATULACJE!!! Jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).