Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Certyfikacja – ostatni krok do otrzymania certyfikatu

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

W pokojach członków zarządu, dyrektorów czy menagerów firmy coraz częściej możemy podziwiać zawieszone i oprawione na ścianie certyfikaty. Jednymi z nich są certyfikaty ISO, które stanowią potwierdzenie, że produkt lub usługa oferowana przez przedsiębiorstwo spełnia wymagania konkretnej normy europejskiej, np. 9001 – systemu zarządzania jakością czy 14001 – systemu zarządzania środowiskowego.

Posiadanie certyfikatu ISO niesie za sobą wiele korzyści, dlatego firmy coraz chętniej decydują się na wdrożenie normy, która rzeczywiście sprawdzi się w ich przypadku.

Przykład: Firmy z sektora przemysłowego często wybierają ISO 14001. Normę, która pomocna jest między innymi w uregulowaniu kwestii środowiskowych. Posiadanie certyfikatu ISO 14001 potwierdza, że przedsiębiorstwo na wszystkich etapach działalności troszczy się o środowisko naturalne. W czasach, kiedy sprawy przyrody leżą na sercu wielu osób, wdrożenie takiej normy ma sens.

Certyfikacja – czym ona jest

Zanim jednak pracownicy firmy, a także kontrahenci będą mogli podziwiać na ścianie wspomniane certyfikaty ISO, firma musi przejść niełatwą drogę w pozyskaniu ich.

Wdrażanie systemu ISO jest czasochłonnym i trudnym zadaniem, wymagającym zaangażowania kierownictwa przedsiębiorstwa i pracowników z różnego szczebla. Zmianie muszą ulec często metody pracy, podejście pracownika do pracy i sposób wykonywania różnych czynności. Co nie jest łatwe do wyegzekwowania w sytuacji, kiedy w firmie utarła się już pewna kultura pracy. Jednak firmy, które wraz z wprowadzeniem systemu oczekują zmian na lepsze, muszą  po prostu przejść przez proces zmiany. Dlatego dobrze, jeśli na etapie wdrożenia zarząd zdecyduje się na skorzystanie z usług specjalistycznych firm konsultingowych, które będą w tym procesie pomocą i drogowskazem.

Kiedy system zostanie wprowadzony firmę czeka jeszcze certyfikacja, na przykład certyfikacja ISO 14001. Niezależna organizacja sprawdza, czy firma rzeczywiście spełnia wszystkie wytyczne normy. Jeśli tak, otrzymuje upragniony certyfikat ISO.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).