Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do faktur?

office | Przestrzeń dla biznesu

O ile jeszcze kilka lat temu proste programy do faktur miały tylko kilka funkcji i co najwyżej można je było wykorzystać do ułatwienia sobie wystawiania dokumentów sprzedażowych, to nowoczesne aplikacje są dużo bardziej rozbudowane. Jest to świetna wiadomość dla przedsiębiorców, ponieważ mogą w jednym miejscu mieć wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia firmy. Oprócz modułu do wystawiania faktur porządny program zawiera również takie funkcje jak automatyczne generowanie pliku JPK, prowadzenie magazynu oraz generowanie raportów. Jeżeli natomiast firma będzie potrzebowała korzystać z Allegro lub innych platform sprzedażowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zintegrować z nimi program do faktur. Pozwoli to zaoszczędzić czas i jednocześnie zwiększy efektywność pracy osób odpowiedzialnych za sprzedaż online.

 

  1. Program do faktur to nie wszystko
  2. Bezproblemowe wystawianie faktur
  3. Program do faktur VAT
  4. Nowoczesne narzędzia dla firm

Często popełnianym błędem jest to, że niedoświadczeni przedsiębiorcy wybierają nieodpowiedni program, bo interesuje ich tylko łatwe wystawianie faktur. Takie aplikacje mogą być na tyle ograniczone, że już po kilku miesiącach prowadzenia działalności trzeba będzie pomyśleć o zmianie programu. W celu uniknięcia niepotrzebnych przestojów i zaoszczędzenia pieniędzy najlepiej już na samym początku zacząć korzystać ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest prosty w obsłudze program o naprawdę dużych możliwościach. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym będziesz mógł wybrać optymalne narzędzie wykorzystywane przy wystawianiu faktur i prowadzeniu firmy. Dodatkowo będziesz mógł je samodzielnie przetestować bez ponoszenia kosztów.

 

Program do faktur to nie wszystko

Początkowo może się wydawać, że takie opcje jak wysyłanie faktur sprzedażowych i generowanie faktur zaliczkowych wystarczą, aby można było wygodnie prowadzić firmę. Nic bardziej mylnego! Nawet przy niewielkim asortymencie dobry program do prowadzenia magazynu jest niezbędny, aby można było zachować kontrolę nad stanami i rozchodami poszczególnych produktów. Nie można również zapominać o tym, że zdecydowana większość firm z czasem zaczyna generować coraz większe obroty, co wiąże się z większą liczbą wystawianych faktur i poszerzaniem oferty produktów. Jeżeli więc nie chcesz ryzykować, że przez źle dobrany program stracisz przewagę na rynku, koniecznie zadbaj o to, aby już teraz do wystawiania faktur VAT wybrać nowoczesne narzędzie.

 

Bezproblemowe wystawianie faktur

Wspomniany program może być używany zarówno w przypadku faktur końcowych, jak i paragonów fiskalnych. Wystawianie dokumentów jest o tyle proste, że moduł fakturowania ma dostęp do bazy klientów oraz produktów. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem wpisywać danych, tylko można wybrać je z bazy. Nawet jeżeli kontrahent nigdy wcześniej nie korzystał z naszej oferty, to istnieje możliwość wyszukania jego firmy w bazie GUS, skąd pobierane są wszystkie najważniejsze dane. Równie łatwo, jak faktury można generować dokumenty magazynowe. Na pierwszy rzut oka jest to więc prosty program, jednak jego możliwości są praktycznie nieograniczone, szczególnie że w razie potrzeby można zintegrować aplikację z innymi systemami.
Aplikacja przechowuje dane kontrahentów, pozwala ustawić na dokumentach własne logo firmy, a także daje dostęp do przydatnych funkcji przy prowadzeniu magazynu. W zależności od preferencji użytkownika może to być jeden magazyn lub kilka różnych. Dla każdego z nich można przypisać stany ilościowe, ustawić powiadomienia o małej ilości towaru lub łatwo wydrukować stany ilościowe. Dostęp do tego modułu z pewnością przyda się pod koniec roku, kiedy to przedsiębiorcy muszą pamiętać o przeprowadzeniu spisu z natury. Dzięki aplikacji można to zrobić w ciągu zaledwie kilku minut.

Program do faktur VAT

Nic więc dziwnego, że program do faktur firmy Rafsoft.net jest tak chętnie wybierany przez przedsiębiorców z całego kraju. W celu zapewnienia użytkownikom możliwości dostosowania aplikacji do własnych potrzeb producent udostępnia aż trzy różne wersje: START, STANDARD oraz PRO. Jest to ogromne udogodnienie dla klientów, którzy dzięki temu nie muszą płacić za funkcje, z których w danym momencie nie korzystają. Oczywiście możliwość wystawiania faktur eksportowych czy księgowania dokumentów kosztowych to podstawowe funkcje, które są dostępne w każdej wersji. Różnice występują jedynie przy wydruku seryjnym, kilometrówce, dostępie do CRM i innych tego typu funkcjach. Na szczęście można nieodpłatnie przetestować program i przekonać się, czy to narzędzie sprawdzi się w firmie. Warto również wspomnieć o tym, że użytkownik może korzystać z programu w wersji online lub standardowej instalacji.

Nowoczesne narzędzia dla firm

Program do fakturowania to w dzisiejszych czasach rozbudowane narzędzie, na które składa się baza kontrahentów, magazyn i wiele innych elementów. Nie warto więc oszczędzać na takim oprogramowaniu, ponieważ zazwyczaj korzystanie z nieodpowiedniego programu utrudnia pracę oraz zabiera wiele czasu.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).