Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Proszek miedzi – dlaczego warto wykorzystywać miedź w tej postaci?

office | Przestrzeń dla biznesu

Miedź znana pod symbolem Cu jest niezwykle cennym materiałem, który można spotkać w różnych formach –  używana jest jako ciało stałe oraz ciecz. Coraz większą popularnością na rynku cieszy się miedź w proszku. W takiej formie wykorzystywana może być ona w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Jakie właściwości posiada proszek miedzi? W jakich sytuacjach może mieć zastosowanie i dlaczego warto z niego korzystać zamiast miedzi w innych postaciach?

Obok żelaza i aluminium to właśnie miedź uznawana jest za jeden z najczęściej wykorzystywanych metali na świecie. Z biegiem czasu tendencja na jej zapotrzebowanie będzie jeszcze bardziej wzrastać. Dlaczego miedź jest tak cennym składnikiem? Głównie z powodu niezwykłych właściwości – słynie ze skutecznej transmisji energii elektrycznej i przewodzenia ciepła.

Proszek miedzi – co to?

Jak sama nazwa wskazuje, proszek miedzi jest drobnoziarnistą, sproszkowaną miedzią – w zależności od rodzaju i producenta zawierać może niemalże 100% czystej miedzi. Często określany bywa mianem metalu atomizowanego. Wynika to ze sposobu produkcji miedzi w proszku. Zazwyczaj powstaje ona w wyniku atomizacji stopionej miedzi. Jakie właściwości ma tak wytworzona substancja?

Dlaczego miedź w proszku jest taka dobra?

Miedź w proszku jest popularnym rozwiązaniem ze względu na cenne właściwości tej substancji. Zachowuje ona podstawowe cechy miedzi w tradycyjnej postaci, jednocześnie je wzmacniając – jest świetnym wypełniaczem, izolatorem ciepła, przewodnikiem prądu, a poza tym wyróżnia się wieloma innymi właściwościami fizycznymi, chemicznymi, a także mechanicznymi, charakterystycznymi dla miedzi. Niektóre rodzaje mogą pomagać w zwalczaniu bakterii i wirusów. Sproszkowana forma pozwala łatwiej dozować miedź i poddawać obróbce – szybciej się rozgrzewa i łączy z innymi materiałami. Czynnikiem, który sprawia, że proszek miedzi jest substancją, którą warto wybrać, jest również znacznie niższa cena, niż w przypadku innych postaci tego metalu.

Proszek miedziany – zastosowanie

Proszek miedziany zastosowanie ma w bardzo wielu branżach. To cenny składnik zwłaszcza w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Ze względu na różnorodne właściwości jest idealnym dodatkiem do smarów wysokotemperaturowych, folii, farb, a także gumowych i plastikowych elementów. Pomaga w budowie form do termoformowania i jest znakomitym wypełniaczem do żywic. Może być również składnikiem nawozów miedziowych stosowanych

Istnieją różne rodzaje proszku miedzi

Zanim kupisz proszek miedzi u konkretnego producenta, musisz wiedzieć, że produkt ten dostępny jest w kilku wariantach. Znaleźć można różne rodzaje miedzi w proszku. Jedne z nich charakteryzują się zwiększoną zawartością czystej miedzi, inne mogą mieć gładką lub porowatą strukturę, a niektóre wyróżniać się zwiększoną gęstością i połyskującą barwą. Mogą one cechować się minimalnie odmiennymi właściwościami, dlatego zwracać trzeba uwagę na opis poszczególnych proszków miedzi, aby dostosować wybór do swoich potrzeb.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).